Apartmanda Oturanlar Dikkat: Ödenmeyen Aidat Nedeni İle Apartmana Kayyum Atandı!

Apartmanda yaşanan aidat sorunu büyürken toplanmayan aidatlar, boşalan kasa ve yöneticinin istifa etmesinin ardından apartmana kayyum atandı!

Apartmanda Oturanlar Dikkat: Ödenmeyen Aidat Nedeni İle Apartmana Kayyum Atandı!
Merkezi sistemle ısınan apartmanlarda yaşanan en büyük sorunlardan biri de aidat toplanması olarak öne çıkıyor. Isınma giderlerinin toplanan aidat üzerinden karşılanması nedeni ile diğer binalara oranla bu binalarda çok daha yüksek olarak toplanan aidat tutarları tartışmaları da beraberinde getiriyor.

Bazı binalarda toplanamayan aidat tutarları için tartışmalar yaşanırken süreçte aidat borcu nedeni ile mahkemelik olan komşular dahi bulunuyor. Benzer bir olayda Ankara'da yaşandı. Merkezi ısıtma sistemi kullanan bir binada aidat parası toplanamadı, yönetici de istifa edince binaya kayyum atandı.

AİDAT BORCU ÖDENMEDİ, BİNAYA KAYYUM ATANDI! 

Son dönemde özellikle de FETÖ soruşturması nedeni ile şirketlere, terör soruşturması nedeni ile de belediyelere yapılan kayyum atamaları sık sık konuşulmaya devam ederken gündemi sarsan bir kayyum ataması da apartmanda yaşandı.

Ankara'da yaşanan olayda merkezi ısıtma sistemi ile ısınan 60 yıllık binada 5 tanesi işyeri olmak üzere 22 daire bulunurken dairelerden talep edilen aidat tutarı ise 300 lira olarak belirlendi. Bazı daireler 300 liralık aidat bedelini ödemediği için binaya doğalgaz alınamadı. Binada yaşanan sorunlarda tam bu noktada başladı.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.emlak365.com/wp-content/uploads/2021/04/apartmana-kayyum-atandi.mp4"][/video]

Binaya seçilen son yönetici de çoğunluğun aidat ödememesi üzerine 3 ay önce istifa etti. Yöneticinin istifa etmesinin ardından kapıcı da görevini bıraktı. Apartmanda kimse görevi almayınca binaya yönetici olarak kayyum atandı. Ancak kayyum olarak atanan şirkette sorunu çözemedi.

Kayyum şirket kasanın boş olduğunu belirterek doğalgaz alımında bulunmazken apartman sakinleri bu seferde kayyum olarak atanan şirketten şikayetçi oldu. Kayyum şirketi kendilerinin de 3 aydır ücret almadıklarını belirterek mahkeme sürecinin devam ettiğini dile getirdi.
Yorumlar (0)