Aralık 2020 Dönemi Yıl Sonunda 1 Ton Demir Fiyat Listesi

Aralık ayı son döneminde demir fiyatlarında yaşanan yükselmeler devam ediyor.

Aralık 2020 Dönemi Yıl Sonunda 1 Ton Demir Fiyat Listesi
Aralık ayı son döneminde demir fiyatlarında yaşanan yükselmeler devam ediyor. Yıl geneli itibariyle kademeli devam eden artışlar sonrasında yıl sonunda bir ton demir fiyatları.

2020 yılının en çok fiyatı artan inşaat malzemeleri listesinde demir fiyatları geliyor. Ton başına fiyat ortalaması Ocak 2020 döneminden itibaren yükselen demir fiyatlarında son dönemde yeni artışlar meydana geldi. İnşaat firmalarının maliyetlerinin artmasına neden olan fiyatlara dair rakamlarına dair uzman yorumları ve il il inşaat demir fiyat listesi haberimizde.

İNŞAAT DEMİR FİYATLARINDA ARTIŞ NEREYE KADAR DEVAM EDECEK?

Ocak 2020 döneminde yavaş bir yükselme grafiği gösteren altın fiyatları Mart ayından sonra dünyada pandeminin etkilerinin üst noktaya ulaştığı dönemde sert yükselmeler gösterdi. Pandemi sürecinde demir fiyatları kademeli olarak artarken bu fiyat artışında ise dünyada değerli metallerin fiyatlarında yaşanan artışlar etkili oldu.

İnşaat sektörünün yaz aylarından itibaren üzerinde durduğu konulardan olan demir fiyatları firmaların projelerinde en önemli sorunlardan biri haline geldi. İnşaatların en önemli maliyet kalemi olan demir fiyatları son bir yılda fiyatını yüzde 150 seviyesinden daha fazla artırdı. Demir fiyatlarında yaşanan maliyet artışlarının önümüzdeki dönemde konut fiyatlarına yansıyacağını ifade eden sektör temsilcileri satışların olumsuz etkileneceğinden endişeliler.

DEMİR FİYATLARINDA ARALIK AYI SONU RAKAMLARI

Demir fiyatları bilindiği üzere şehirlere göre farklılık göstermektedir. İnce ve kalın demir olarak ve ton hesabıyla satılan demir fiyatlarında yıl sona ermeden hemen önceki tablo şöyle;
Yorumlar (0)