Bakan Pakdemirli'den Son Dakika Hobi Bahçesi Açıklaması: Mecliste Bu Sorunu Çözeceğiz!

Congresium Ankara'da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'na katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son günlerin en çok konuşulan konu maddeleri arasında yer alan hobi bahçeleri hakkında yeni açıklamada bulundu.

Bakan Pakdemirli'den Son Dakika Hobi Bahçesi Açıklaması: Mecliste Bu Sorunu Çözeceğiz!

Hobi bahçesi olan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren ve son dönemin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan yasa tasarısı hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 

Bakan Pakdemirli hobi bahçeleri hakkında yaşanan sorunun tamamen konu hakkında yasal mevzuatta bulunan boşluklardan yararlanan kötü niyetli kişilerden kaynaklandığını belirterek yapılacak olan yasal düzenlemenin ardından bu sorunun tamamen çözüleceğini dile getirdi. 

HOBİ BAHÇESİ SORUNU MECLİSTE ÇÖZÜLECEK! 

Konu hakkında Congresium Ankara'da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Kanundaki boşluklar istismar edilerek ortaya çıkarılan hobi bahçesi sorununu en kısa zamanda çözmüş olacağız" diyerek sorunu çözeceklerini dile getirdi. 

TARIM BAKANI AÇIKLADI: 585 BARAJ İNŞA ETTİK

Bakanlık olarak son yıllarda yapmış oldukları baraj inşaatlarına da değinen Bakan Pakdemirli "Bu konudaki hedefimiz 2023 yılında günlük 750 bin metreküplük atık suyu kullanılabilir hale getirmek. Bilhassa son 18 yılda, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, şehirlerimizin içme suyu, atık su, sulama suyu temini, hidroelektrik enerji ve çevre sektörlerinde 254 milyar liralık yatırımı belediyeler adına yaptık.

Dolayısıyla biz teklif beklemeden, rica beklemeden, her zaman belediyelerimizin yardımına, hizmetine koştuk. Son 18 yılda, 585 baraj inşa ettik. Bu oran, Cumhuriyet'in ilk 70 yılında yapılan baraj sayısının tam 2 katıdır" diyerek baraj yatırımlarının tüm hızı ile devam edeceğini söyledi. 

İsrafa karşı da vatandaşları uyaran Bakan Pakdemirli dünyada üretilen toplam gıdaların üçte birinin israf olduğunu belirterek Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık kampanyasını hatırlatarak herkesin bu konu hakkında daha hassas davranmasını istedi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)