EMLAK HABERLERİ

Bakan Pekcan Duyurdu: Esnafa Kira ve Gelir Kaybı Ödemeleri Başladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kira yardımı müjdesi bekleyen kişilere bekledikleri haberi verdi. Başvuruları alınan esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılacak destek ödemeleri bugün itibari ile başladı. Esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kira yardımı müjdesi bekleyen kişilere bekledikleri haberi verdi. Başvuruları alınan esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılacak destek ödemeleri bugün itibari ile başladı. Esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği hakkında merak edilen detaylar haberimizde…

Koronavirüs salgını döneminde başlatılan zorunlu kısıtlama kararları nedeni ile özellikle de küçük esnaf büyük bir mağduriyet yaşamış ve gelir kaybına uğramıştı. Verilen düşük faizli ve faizsiz destek kredileri ile ayakta tutulmaya çalışılan esnaflara Ticaret Bakanlığı tarafından kira desteği ve gelir kaybı yardımı ödemesi yapılacağı ilan edilmişti. 

ESNAFA KİRA YARDIMI VE GELİR KAYBI DESTEĞİ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLADI! 

Bakan Ruhsar Pekcan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile “Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz.” diyerek beklenen müjdeli haberi verdi. 

Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde esnaflar büyük bir gelir kaybı yaşamış, zorunlu kısıtlama kararı nedeni ile kepenk kapatmak zorunda kalan milyonlarca esnaf batma noktasına gelmişti. Küçük esnaf ve KOBİ’ler yaşanan süreçte kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli kredi desteği ile ayakta tutulmaya çalışılmış, virüste yaşanan ikinci dalga etkisi ile esnaf yeniden zor günler yaşamaya başlamıştı. 

Başta TESK olmak üzere esnaf konfederasyonları tarafından dile getirilen destek talepleri sonrasında Ticaret Bakanlığı tarafından hibe para yardımı yapılacağı duyurulmuş, başvurular e devlet üzerinden alınmıştı. 

BAŞVURU YAPAN ESNAF VE SANATKARLARA ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Hatırlanacağı üzere süreçte esnafa kira yardımı ve 1000 TL gelir kaybı desteği için başvurular e devlet üzerinden alınmıştı. Başvuru sürecinde esnaf tarafından doldurulan formda yer alan hesap bilgilerine ödemeler yapılacak. Başvurusunun kabul edilip edilmediğini esnaflar yine e devlet üzerinden sorgulalayabilecekler. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir