banner136

Bakanlığın Kaçak Yapılarla Mücadelesi Devam Ediyor! Bodrum'da 380 Kaçak Villa Yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kaçak yapılarla mücadelesi aralıksız devam ediyor. Türkiye geneli çok sayıda şehirde devam eden bu mücadelede son veriler ise Bodrum'dan geldi. Bodrum'da kısa süre önce 380 kaçak yapının yıkımı tamamlandı. Bunun yanında ilçe genelinde 1600 kaçak yapının da yıkımı yapılmak üzere.

Bakanlığın Kaçak Yapılarla Mücadelesi Devam Ediyor! Bodrum'da 380 Kaçak Villa Yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın son yıllarda üzerinde durduğu konuların başında kaçak yapılarla mücadele geliyor. 

Bakanlık özellikle tatil bölgelerinde, yaylalarda ve bu tür alanlarda yapılan kaçak yapıları tamamen temizliyor. Kaçak yapılarla mücadele alanında kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren Çevre Bakanlığı son olarak Bodrum'da ki kaçak vilları temizledi. 

BODRUM'DA 380 KAÇAK YAPI YIKILDI

Muğla'nın Bodrum İlçesinde inşa edilen ve bir dönem basında sıkça yer alan kaçak yapılar yıkılmaya devam ediyor. 

Daha önceden bakanlık ve belediye tarafından yıkım kararı onaylanan kaçak vilların önemli bir kısmı yıkıldı. 2019 yılından bu döneme kadar olan süreçte yasal işlemleri tamamlanan 380 yapının yıkımı tamamlandı. Bina, duvar, iskele, garaj, havuz, depo ve asansör gibi yapılardan oluşan kaçak yapıların yıkım işlemlerinin bir kısmı ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gözetiminde yapıldı.

1600 Kaçak Yapı Daha Bulunuyor.

Bodrum'da bu zamana kadar 380 kaçak yapı yıkılmış olsa da halen çok sayıda kaçak yapı bulunuyor. Hakkında yıkım kararı beklenen ve hukuki işlemleri devam eden 1600 kaçak yapı daha Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı tarafından yıkılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)