Bankalardan / İcradan Satılık Ucuz Evler! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Türkiye Finans, Denizbank Bankadan Konut Satış İlanları İle Yüzde 0.64 Faizle 180 Ay Kredi İmkanı

Bankaların satılık konut ilanları ucuz ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilirken bankalar listelerini güncelledi. Özellikle de kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen ilanlar ucuz fiyatları ile dikkat çekerken bu bankalar yüzde 0.64 faiz oranı ile 180 ay vadeli konut kredisi desteği vererek ev almak isteyen kişilere cazip seçenekler sundu. Türkiye Finans Katılım Bankası yüzde 0.69 kar payı oranı ile konut finansman desteği sağlarken Denizbank tarafından da ucuz fiyatlarla konut satış ilanları yayımlandı. Ziraat Bankası 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satılık ev ilanları hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Bankalardan / İcradan Satılık Ucuz Evler! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Türkiye Finans, Denizbank Bankadan Konut Satış İlanları İle Yüzde 0.64 Faizle 180 Ay Kredi İmkanı

Bankaların takibe düşen kredi miktarı rekor seviyelere ulaşırken yaşanan bu olumsuzluk konut stoklarında da yükselişe neden oldu. 

İCRADAN / BANKADAN SATILIK UCUZ EV İLANLARI İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR? İHALE İLE KONUT SATIŞI NASIL YAPILIR, BANKA İHALESİ İLE EV NASIL ALINIR?

Bankaların satılık ev ilanları her bankanın kendi kurmuş olduğu internet sitesi üzerinden yapılmakta olup burada yer alan ilanlar ihale usulü ile satışa sunulmaktadır. 

İhaleye girerek ev satın almak isteyen kişilerin ilk olarak bu ihale ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir. Bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber genelde süreçte ilk olarak kişinin internet sitesine üye olması gerekir. Bankanın satışa sunduğu konutlar için ihalei ilanları yayımladığı sitede yer alan taşınmaza teklif vermek isteyen kişi e ihale sitesinde yer alan muhammen satış bedelinin yüzde 6'sı oranında teminat yatırır. 

İlgili bankanın en yakın şubesine şahsen başvuruda bulunan kişi bu tutarı yatırdıktan sonra Gayrimenkul Satış Şartnamesi için imza atar. Bu esnada üyelik başvurusu için tarafınızdan banka şubesinde gerçek kişiler yani sahıs başvuruları için kimlik belgesi de istenirken tüzel kişiler yani şirket ve işletmeler için ise  Tüzel kişiler için; Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış gayrimenkul iktisap etme yetkisi olduğunu gösterir ana sözleşme/Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsile yetkili kişi/kişilerin kim olduğunu gösteren temsil belgesi ve temsile yetkili şahısların noterde düzenlenmiş imza sirküleri belgeleri de talep edilir. 

Bu belgelerin teslim edilmesi ve paranın yatırılmasının ardından banka şubesince alınan kayıtlı cep telefonu numaranıza sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifresi mesaj olarak gönderilir. İnternet sitesine bu şifre ile giriş yaptıktan sonra ilgilendiğiniz konut için e ihale sistemi üzerinden teklif verirsiniz. 

E İHALE YÖNTEMİ İLE EV / KONUT SATIN ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR, NASIL ALINIR?

Sisteme giriş yaptıktan sonra teklif ver butonuna basarak satılık konut için teklif verirsiniz. Son teklif veren kişinin üzerine 30 dakika boyunca yeni bir teklif gelmemesi halinde konut satışı tamamlanmış olur. Ancak yeni bir teklif verilmesi halinde bu süre otomatik olarak 30 dakika daha uzar. 30 dakikalık süre zarfında yeni bir fiyat teklifi verilmezse e ihale yöntemi ile satışa sunulan konut en yüksek teklifi veren kişi ya da kuruma satılmış olur. 

ZİRAAT BANKASI SATILIK KONUT İLANLARI İLE 7 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA UCUZ EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNUYOR! 

30 Temmuz 2020 Perşembe günü itibari ile Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden satışa sunulan 723 adet gayrimenkul ilanı bulunuyor. 

Türkiye'nin farklı çok sayıda şehrinde satışa çıkarılan konut, arsa, dükkan, işyeri ve satılık tarla ilanları yer alan sitede taşınmazların fiyatları bulunduğu il, ilçe, konum ve metrekare gibi özelliklere bağlı olarak değişirken özelllikle de yatırımlık arsa arayan kişilere son derece fazla seçenek sunuluyor. 

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan ucuz konut ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ... 

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK YÜZDE 0.64 FAİZ ORANI İLE DOSYA MASRAFSIZ, EKSPERTİZ ÜCRETİ OLMAKSIZIN 180 AY VADELİ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLIYOR! 

Kamu bankaları ucuz konut satış imkanı sunmalarının yanı sıra bir de sattıkları konutlar için düşük faizli konut kredisi kullanma imkanı sunuyorlar. 

Halkbank Gayrimenkul Konut Satışı paketi için konut kredisi faiz oranı rakamını yüzde 0.64 olarak uygularken Ziraat Bankası ve Vakıfbank ise yüzde 0.79 faiz oranı ile kredi desteği sağlıyor. Bu konutlar için ekspertiz işlemi yapıldığından konut kredisi çeken kişiler ayrıcı bir daha konut kredisi ekpertiz ücreti ödemiyorlar. 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI YÜZDE 0.69 ORANI İLE KONUT FİNANSMANI DESTEĞİ SAĞLIYOR

Bir diğer ucuz konut satan banka olarak öne çıkan Türkiye Finans Katılım Bankası ise satılık evler için yüzde 0.69 kar payı oranı ile konut finansmanı imkanı sunuyor. 

120 aya varan vadelerle satılan konut ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ... 

DENİZBANK SATILIK KONUT İLANLARI 2020

Ucuz ev sahibi olmak isteyen kişiler için bir diğer seçenekte Denizbank olarak öne çıkıyor. 

Denizbank tarafından satışa sunulan konut ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ... 

Denizbank tarafından satışa sunulan en ucuz konut fiyatı ise 45 bin liradan başlıyor. Bankalardan konut almak isteyen kişilerin detaylarda verilen işlemleri tamamlamaları ve e ihale üzerinden teklif vermeleri yeterli oluyor. 

Emlak365.com