Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı Çalışmaları İçin Kayaşehir Bulvarı Kapatılıyor

Kayaşehir Bulvarı için beklenen açıklama geldi. Yapımına devam edilen Başakşehir - Kayaşehir metro projesi inşaatlarının hızlandırılması amacı ile bulvarın 350 metrelik kısmının 2 sene boyunca trafiğe kapatılacağı duyuruldu. .
Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı Çalışmaları İçin Kayaşehir Bulvarı Kapatılıyor

Kayaşehir Bulvarı için beklenen açıklama geldi. Yapımına devam edilen Başakşehir - Kayaşehir metro projesi inşaatlarının hızlandırılması amacı ile bulvarın 350 metrelik kısmının 2 sene boyunca trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

Kayaşehir Bulvarı Yarın Trafiğe KapatılacakYapılan açıklama kapsamında Kayaşehir Bulvarının 26 Nisan 2018 tarihi itibari ile 350 metrelik bölümünde 2 sene boyunca araç geçişlerine izin verilmeyeceği belirtildi. Araç trafiğine kapatılacak olan bulvar için sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirilecek.Bu yolu kullanan ve yapılan duyurudan haberi olmayan sürücüler nedeni ile yarın trafikte karışıklığın yaşanması ise kaçınılmaz bir son olarak görünüyor. Kayaşehir ulaşım haritası açısından büyük önem taşıyan proje nedeni ile yaklaşık 2 sene boyunca kapalı kalacak olan bulvar çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz yeniden hizmete açılacak.Başakşehir - Kayaşehir Metrosu Ne Zaman Açılacak?Yapımı devam eden Başakşehir - Kayaşehir metro projesi için bitiş tarihi olarak 2019 yılı işaret ediliyor. Tamamlandığı anda Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metro hattı ile entegre edilecek olan Başakşehir - Kayaşehir metrosu ulaşımda büyük bir rahatlama sağlayacak.Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı DuraklarıToplam 4 hat üzerinde hizmet verecek metro hattının ihalesi 2017 yılında Kadir Topbaş tarafından yapılmıştı. Topbaş'ın görevinden istifa etmesinin ardından İstanbul Belediye Başkanlığı görevine getirilen Mevlüt Uysal ihaleyi iptal etmiş ve tekrarlamıştı. Yapılan yeni ihalenin ardından metro hattında yeniden çalışmalar başladı.Toplam 4 hattan ulaşan ve ulaşımın 10 dakika süreceği metro hattı Metrokent durağı ile start alıyor. Metro hattının ikinci durağı Onurkent durağı, üçüncü durağı Sağlık Kent durağı ve son durağı ise Kayaşehir merkez durağı olacak. Kent meydanına kadar ulaşacak olan yeni metro hattı 2019 yılının sonuna kadar tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak. Kaynak: emlak365.com