Belediyeden Satılık! 80.000 TL'ye Daire, 17.000 TL'ye Arsa

Bayburt Belediye Başkanlığı 4 daire ve 10 arsanın satışının yapılacağını ilan etti. Belediye arsaların 17 bin TL'den başladığını, dairelerin ise 80 bin TL ile ihaleye çıkacağını bildirdi.
Belediyeden Satılık! 80.000 TL'ye Daire, 17.000 TL'ye Arsa

Bayburt Belediye Başkanlığı kendisine ait olan bazı dairelerin ve arsaların ihale usulü ile satılacağını ilan etti. Kurum ihale ve satış işlemlerine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında "Belediyemiz adına kayıtlı 5. maddede detayları belirtilen 4 adet 1+1 dairenin mevcut halleriyle satış ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesi uyarınca yapılacaktır." bilgisini verdi.

BELEDİYEDEN SATILIK 1+1 DAİRELER

Bayburt Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 4 adet daire satışı yapılacağı bildirildi. İlana göre Bayburt Tuzcuzade Mahallesinde yer alan 1+1 daireler 80.000 TL muhammen bedelle ihaleye çıkarılacak. Toplam 52 metrekare olan daireler için ihale katılım bedeli 12.000 TL olarak açıklandı.

Belediyeden Satılık! 80.000 TL'ye Daire, 17.000 TL'ye Arsa

17.000 TL MUHAMMEN BEDELLE ARSA SATIŞI

Belediye Başkanlığı'nın satış listesinde yer alan diğer gayrimenkuller ise arsalar oldu. Belediye başkanlığı Şingah, Zahit, Tuzcuzade ve Veysel Mahallerinde yer alan arsaların satılacağını duyurdu. Toplam 10 adet arsa satacak olan belediye başkanlığı en düşük arsanın 17.000 TL Muhammen bedel ile satılacağını duyurdu. En yüksek satış bedeline sahip olan arsa ise 588 metrekare büyüklüğünde. Söz konusu arsa için talep edilen muhammen bedel 176 bin TL .

Belediyeden Satılık! 80.000 TL'ye Daire, 17.000 TL'ye Arsa

İHALE KATILIM SÜRECİ

İhaleye katılmak isteyenler belediye başkanlığına başvuruda bulunacaklar. Başvuru işlemleri için ise ihale şartname dosyasının alınması gerekiyor. İhale şartnamesi mesai saatleri içerisinde Bayburt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden temin edecekler. Şartname bedeli 100 TL olarak duyuruldu. İhaleye gerçek kişiler ve tüzel başvuru yapılabilecek.

Gerçek kişiler tablolarda yer alan geçici teminat bedellerini ödedikten sonra "Tebligat Adres Beyanı İhaleye İştirak eden tarafından her sayfası ayrı ayrı imzalanmış şartname. Belediyemize borcunun olmadığına dair Mali Hizmetler Müdürlüğü onaylı yazı. Şartname alındı makbuzu. Geçici Teminat dekontu. Nüfus cüzdan fotokopisi İkametgâh ilmühaberi İmza Sirküleri (Noter Tasdikli İmza Beyannamesi) Vekâleten ihaleye gireceklerden vekâletname. (Noter onaylı" evrakları ile birlikte başvurularını tamamlayacaklar.

Tüzel kişilik başvuruları için talep edilen başvuru evrakları daha farklı olup ihale şartnamesinden öğrenilebilir.

Başvuru işlemleri belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim edilerek tamamlanacak. Başvurular için son gün 27 Ağustos Cuma saat 12.00 olarak duyuruldu.