Belediyelerden Bahçeli Ev, 1+1, 2+1, 3+1 Daire, İşyeri, İmarlı Arsa Satışı! İl İl Kasım 2020 Listeleri

Kasım ayında çok sayıda belediye başkanlığı çeşitli gayrimenkullerini satacak. Bu satışlar için hali hazırda yayımlanan onlarca duyuru bulunurken satış işlemleri ihale usulü olacak. Konut, işyeri, imarlı arsa satışı yapacak olan belediye başkanlıkları satılık ilanların yanında kiralık duyurularda yayımladılar. İşte kasım ayı listeleri.

Belediyelerden Bahçeli Ev, 1+1, 2+1, 3+1 Daire, İşyeri, İmarlı Arsa Satışı! İl İl Kasım 2020 Listeleri

Kamu kurumların gayrimenkul satışları yeniden revaçta. Vatandaşlar özellikle kurumların yayımladığı konut satış ilanlarını takip ederken işyeri, arsa, bahçeli ev satışları için ilan edilen duyurularda büyük ilgi görüyor. Emlak365.com olarak bizlerde devlet kurumlarının ekim ayı içinde yayımladığı ancak kasım ayında satışı yapılacak olan duyurularını derledik. 

İşte kurum kurum kasım ayı Bahçeli Ev, 1+1, 2+1, 3+1 Daire, İşyeri, İmarlı Arsa satış duyuruları. 

BELEDİYELERİN GAYRİMENKUL SATIŞ İLANLARI

Belediye Başkanlıkları mülkiyeti kendilerine ait olan konutların satışlarını ihale ile yapıyorlar. Bu ihale ilanları Resmi İlan Portalı başta olmak üzere çeşitli elektronik platformlarda yayımlanıyor. 

Satış ilanlarında 1+1'den başlayarak çok farklı büyüklükte ve yapıda konut satışları, bahçeli müstakil ev satışları, işyeri, dükkan, mağaza, imarlı imarsız arsa satışlar yapılıyor. Ayrıca her ilan satılık için değil kiralama için de yayımlanabiliyor. 

Belediye Başkanlıkları özellikle işyeri kiralama ihale ilanlarını sık sık yayımlıyorlar. Kiralama işlemleri için de 2 yıllık, 3 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık kiralama için ihaleler düzenleniyor. 

BELEDİYELERİN DİĞER KURUMLARIN KASIM 2020 KONUT SATIŞ İLANLARI

Ekim ayı içerisinde yayımlanan ve haftabaşından itibaren ihale işlemleri yapılmaya başlanacak çok sayıda ilan bulunuyor. Bu ilanların hangi il ve ilçelerde yapılacağına dair listeleri aşağıda paylaştık. Başvuru işlemleri de belediyelerin yayımladığı ihale tarihlerine göre yapılacak. 

İşte başta belediye başkanlıkları olmak üzere çeşitli kurumların ilan ettiği gayrimenkul satış listeleri. 

İHALELERE BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İhale başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar kurumların ilanlarına erişim sağlamaları gerekiyor. Her kurum ihale için bir son başvuru tarihi açıklar. Bu başvuru tarihine kadar vatandaşlar öncelikle kurumun satış duyurusunda bildirdiği adresten Satış Şartnamesini temin ederler. Bu şartnamede yer alan esaslara göre başvurular gerekli evrakların temin edilmesi ve kuruma kuruma teslim edilmesi ile tamamlanır. Bu süreçte vatandaşlar ihaleye katılmak için kurumun ilan ettiği muhammen bedel listesi üzerinden belli bir oranda geçici teminat bedeli ödemesi yaparlar. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)