Belediyelerden İkinci El Ucuz Satılık Evler! İl İl - İlçe İlçe Duyurular

Belediye başkanlıkları tarafından ilan edilen kasım sonu ikinci el ev satış duyuruları için 23 farklı satış veya kiralama duyurusu bulunuyor.

Belediyelerden İkinci El Ucuz Satılık Evler! İl İl - İlçe İlçe Duyurular

Belediye başkanlıkları tarafından ilan edilen kasım sonu ikinci el ev satış duyuruları için 23 farklı satış veya kiralama duyurusu bulunuyor. Bu ilanların bir çoğunda konut satışı yapılırken vatandaşlar bu konutları almak isterlerse ihaleye katılacaklar. Bu konut satışları için hem ihale satış duyurularını hemde ihale başvuru aşamalarını aktarıyoruz.

Ev almak isteyen vatandaşlar için belediyelerden kamu kurumlarından ilan edilen satılık duyuruları, ikinci bir seçenek oluşturuyor. Sıkça yayımlanmaya başlayan bu duyurular ile vatandaşlar belediyelerin belirlediği muhammen bedel üzerinden konut satışları için teklifler sunabiliyorlar. Belediyelerin yayımladığı ilanlara dahil olan ve ihaleyede yüksek teklif verenler ise ev sahibi olabiliyorlar. HANGİ İL VE İLÇE BELEDİYELERİ AÇIK ARTIRMAYLA KONUT SATIŞI YAPIYOR?Konut satışı için yayımlanan duyurular Türkiye geneli 23 farklı il veya ilçede bulunuyor. İhale ilanlarının bir kısmı doğrudan konut satışları için yayımlanırken bazı ihale ilanlarında kiralık duyuruları da bulunuyor. Bu kapsamda belediyeler başta olmak üzere çeşitli kamu kurumlarının yayımladığı ihale duyurularına dair liste şu şekilde;Aşağıda yer alan tabloda kırmızı alana aldığımız bölümler konutun satılık mı kiralık mı olduğuna dair bilgiyi içeriyor. 

İHALE BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?Söz konusu konut satışları için yayımlanan ihale duyuruları başta Resmi İlan Portalı olmak üzere çeşitli internet sitelerinde ilan ediliyor. Bu başvuru kılavuzlarına internet üzerinden ulaşan istekliler başvurularını kılavuzda yer alan esaslara göre yapacaklar. İlanları internetten ulaşamayanlar ise kurumlara giderek bilgi alabilirler. İhale için vatandaşlar ayrıca kurumlarda elde edecekleri şartnamelere göre geçici teminat bedeli ödeyecekler. Bu ödemelerin ardından ihale sürecine dahil olacaklar. Emlak365.com


Yorumlar (0)