Bir Şehir Hastanesi'de Amasya'ya Kuruluyor! 600 Yataklı Şehir Hastanesi İnşa Edilecek

Pandemi döneminde yoğun bakım servisleri ile salgınla mücadele konusunda büyük destek sağlayan şehir hastaneleri için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. İhtiyaçlara göre belirlenen şehir hastanesi projelerinden bir yenisi de Amasya'ya yapılacak. Amasya Şehir Hastanesi projesi 600 yataklı olacak. İşte merak edilen detaylar...

Bir Şehir Hastanesi'de Amasya'ya Kuruluyor! 600 Yataklı Şehir Hastanesi İnşa Edilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü verilen Amasya Şehir Hastanesi projesi için ilk adım atıldı. 2021 yılı yatırım programı kapsamına alınan dev sağlık kompleksi için proje ve etüt bedeli hesaba yatırıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Eğitim ve Araştırma Hastanesi için merak edilen soruları yanıtladı. Şehrin sağlık alanında yaşadığı sorunları çözecek ve yakın illerden de gelen talepleri yanıtlayacak şehir hastanesi için ilk olarak projelendirme çalışması yapılacak.

AMASYA ŞEHİR HASTANESİ, AMASYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ NEREDE?

Amasya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı verilmesi planlanan yeni şehir hastanesi projesi hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, "Amasya Şehirlerarası Otobüs Terminali arkasında bulunan ve mülkiyeti Orman Bakanlığı'na ait olan 144 bin metrekarelik taşınmaz üzerinde 600 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması için gerekli ön izinler alındı. Söz konusu proje Sağlık Bakanlığımızın 2021 yılı yatırım programına dahil edilerek, tesisin 3 milyon TL proje-etüt bedeli hesabımıza aktarılmıştır" diyerek projenin yapılacağı yeri ilan etti.

Yapılan açıklamalar göre 600 yataklı şehir hastanesi Amasya Şehirlerarası otobüs terminalinin bulunduğu ve mülkiyeti Orman Bakanlığı'na ait olan 144 bin metrekarelik dev alan da kurulacak. Hastane açıldığı anda 600 yatak kapasitesi ile sağlık hizmeti verirken en son teknoloji ile donatılacak. 2020 senesinde 10 tam donanımlı ambulansı acil yardım ekiplerinin hizmetine sunduklarını belirten Masatlı 2021 yılında da 4 ambulansı daha hizmete aldıklarını belirterek hastanelerde ki cihazların da yüksek standartlara ulaştırıldığını dile getirdi.
Yorumlar (0)