Biriken Kira Borçlarının Tamamına 12 Ay Taksit Fırsatı

Türkiye'de kirada oturan milyonlarca vatandaş bulunuyor. Bu vatandaşlar kiralarını her ay düzenli olarak ödemeleri gerekiyor. Kiralarını düzenli ödeyemeyen vatandaşlar ise hukuki olarak zor durumlarla karşılaşıyorlar. Bu durumda kalmamak için ise vatandaşlara finansman sağlanıyor.

Biriken Kira Borçlarının Tamamına 12 Ay Taksit Fırsatı

Koronavirüs salgını kapsamında oluşan pandemi sürecinde ve sonrasında başlayan normalleşme döneminde en önemli ödemelerin başında kira borçları geldi. Kira borcu olan vatandaşlar için sunulan bazı seçenekler bulunuyor.

Bizlerde kira borcu olan vatandaşlar için sağlanan bu seçenekleri araştırdık. İşte kira borcu olan vatandaşların kullanabilecekleri ödeme yöntemleri. 

KİRA BORCU OLAN VATANDAŞLAR NE YAPABİLİR?

Pandemi sürecinde, öncesinde veya sonrasında kira borcu biriken vatandaşlar kredi kullanarak, ev sahibi anlaşarak veya finansman kullanarak bu borçlarını yapılandırabilirler. 

Kira borçları için daha önceden bazı adımlar atılmış olsa da bu alanda henüz resmi bir düzenleme olmadı. Pandemi sürecinin ilk aşamalarında Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Aziz Koçal salgın döneminde vatandaşların en çok kira borçlarını ödemekte zorlandıklarını ifade etmişti. Koçal o dönem yapmış olduğu açıklamasında devletten kira borçlarını ödeyemeyenlere yardımda bulunulmasını istemiş ayrıca virüs salgını geçtikten sonra ise ödemeleri eşit taksitler olacak şekilde 12 ay vadelendirilmesi gerektiğini dile getirmişti. Ancak bu düzenlemeler olmadı.

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI'NDAN 12 AY VADELİ FİNANSMAN

Kira borcu olan vatandaşlar ile önümüzdeki dönemin bir yıllık kira borcunu ödemek isteyenlere Albaraka Türk Katılım Bankası özel bir finansman sağlıyor. Bankanın sağladığı bu Konut Kira Finansmanı; Yıllık peşin konut kira bedelinin, kiracı adına ev sahibine tek seferde ödenerek; kiracıdan 12 ay eşit vadede tahsil edilmesine olanak sağlayan tüketici finansmanıdır.

Kar Payı Oranları

Albaraka Türk Katılım Bankası konut kira finansmanında 12 ay vade imkanı sunuyor. Ödemeler ise aylık eşit taksitler halinde yapılıyor. İşte bankanın sunduğu konut kira finansmanı özellikleri;

Bu finansmandan faydalanarak borçlarını ödemek isteyen yada önümüzdeki bir yıl için ödeyecekleri kiraları peşin ödemek isteyen müşteriler başvurularını banka şubelerinden yapacaklar. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)