Bu İlçelere Metro Piyangosu Vuracak: İstanbul'a 2 Yeni Raylı Sistem Hattı Müjdesi Geldi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu TBM Törenine katılan Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Bu İlçelere Metro Piyangosu Vuracak: İstanbul'a 2 Yeni Raylı Sistem Hattı Müjdesi Geldi!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu TBM Törenine katılan Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin en büyük şehri olan ve her geçen gün artan nüfusu nedeni ile ulaşımda raylı sistemlerin büyük önem taşıdığı İstanbul'da bir yandan temelleri atılan projelerde çalışmalar devam ederken bir yandan da yeni projeler için hazırlık süreçleri de devam ediyor.

İSTANBUL'UN YENİ METRO HATLARI HANGİLERİ, YENİ RAYLI SİSTEM PROJELERİ HANGİ İLÇELERDE YAPILACAK?

Konu hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ulaşım açısından büyük önem taşıyan metro hattı projeleri hakkında bilgilendirmede bulunarak "İstanbul'a (Altunizade-Çamlıca ve Kazlıçeşme-Sirkeci hatları olmak üzere) iki raylı sistem hattı daha kazandırıyoruz" diyerek yeni metro hattı yapılacak olan ilçeleri duyurmuş oldu.

Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu TBM Törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "İstanbul Havalimanı-Gayrettepe metro hattını 2021, İstanbul Havalimanı-Halkalı hattını ise 2022 yılı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz" diyerek yapımına devam edilen metro hatları için de açılış tarihlerini bir kere daha açıkladı.

İstanbul'da konut fiyatları ve taşınmaz değerlerini en çok etkileyen faktörlerin başında metro projeleri yer alıyor. Mega şehirde ulaşımın son derece zor olması ve toplu ulaşım araçlarının kalabalık olması nedeni ile metro hatları büyük önem taşıyor. Metro hatlarına yakın olan lokasyonlarda ve metro ile ulaşımın sağlandığı yerlerde yer alan konut projeleri ve evlerin değerleri büyük oranda yükselirken yeni yapılan metro hatları da konut yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.
Yorumlar (0)