Bursa Mudanya Belediyesi 9 Adet Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı!

Bursa Mudanya Belediyesi ntarafından yayımlanan resmi ilana göre ilçede bulunan ve belediye mülkiyetinde olan 9 adet arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. 19 Ağustos 2020 tarihinde açık teklif usulü ile yapılacak olan ihale sonucunda arsaların yeni sahipleri belirlenecek.

Bursa Mudanya Belediyesi 9 Adet Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı!

Belediyelerin bütçelerine ek kaynak yaratmak amacıla kendi mülkiyetlerinde bulunan taşınmazları ihale yoluyla vatandaşlara satmalarına yönelik işlemler devam ediyor. Bugün yayımlanan resmi ilana göre Bursa Mudanya Belediyesi ilçede bulunan 9 adet arsayı ihale ile satışa çıkardı.

İHALE TARİHİ VE YERİ AÇIKLANDI

Satışa sunulan arsalar için 19 Ağustos tarihinde ihale yapılacak. Mudanya Belediyesi Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek olan ihalede açık teklif usulü uygulanacak.

Mudanya ilçesinin Hasköy Mahallesi'nde bulunan arsaların satışı ile alakalı olarak detaylı bilgiler de kamuoyuna duyuruldu. Buna göre 9 adet arsa 342.000 TL ile 372.000 TL arasında değişen muhammen bedellerle ihaleye çıkarıldı.

YÜZDE 3 GEÇİCİ TEMİNAT BEDELİ!

İhaleye katılacak olan gerçek ve tüzel kişiler bu muhammen bedellerin yüzde 3'üne denk gelen geçici teminat bedellerini ihale saatinden önce Mudanya Belediyesi'ne ödemeleri gerekiyor.

İhale sonucunda arsaları satın almaya hak kazanan kişiler maddi yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra bu arsalar bu kişiler adına tescil edilecek.

Emlak365.com

Yorumlar (0)