Çamlıca Kulesi İçin Montaj İşlemleri Tamamlandı!

Çamlıca tepesinde televizyon antenleri ve vericiler nedeni ile oluşan kötü görüntüyü yok etmek için başlatılan Çamlıca Kulesi projesinde montaj işlemleri bitti! 2019 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Çamlıca Kulesi projesi son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor.

Çamlıca Kulesi İçin Montaj İşlemleri Tamamlandı!

Çamlıca tepesinde televizyon antenleri ve vericiler nedeni ile oluşan kötü görüntüyü yok etmek için başlatılan Çamlıca Kulesi projesinde montaj işlemleri bitti!

2019 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete girmesi beklenen Çamlıca Kulesi projesi son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. Kulenin montajına tüm hızı ile devam edilirken İstanbul'un yeni simgeleri arasına girmesi beklenen kulenin seyir terası ve restoranının bulunacağı alandaki montaj işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu. Sadece Anteni 400 Ton! Çamlıca Kulesi anteni hidrolik krikolor kullanılarak kule içinde yükseltilmişti. Montajı tamamlanen antenin ağırlığının 400 ton olduğu açıklanırken Çamlıca Kulesi seyir terası 33 ve 34. katlarda yer alacak. Çamlıca Kulesi Yüksekliği Ne Kadar?İstanbul'un yeni simgeleri arasında yer alan Çamlıca Kulesi toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre olarak belirlenmiş durummda. Kulede her biri 4,5 metre yüksekliğe sahip olan 53 kat bulunacak. Bu 53 kattan 4 katı ise yerin altında yer alacak. Çamlıca Kulesi Neden Yapıldı, Ne İşe Yarayacak?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak. Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek?Temelinin 2016 yılının Mart ayında atıldığı Çamlıca Kulesi projesi büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Çamlıca tepesinde yer alan yüzlerce vericinin oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için başlatılan projede nihayet beklenen sona yaklaşıldı. Daha önce 2017 yılında tamamlanacağı açıklanan proje inşaat sürecinde yaşanan sorunlar nedeni ile sarkmıştı. Şu ana kadar projenin 221 metre uzunluğunda ki betonarme bölümü tamamlanmış ardından da kulenin antenleri taşıyacak çelik konstrüksiyon bölümünün yapımına başlanmıştı.1400 ton ağırlığa sahip olan anteni de yerine takılmıştı. Çamlıca Kulesi'nin restoran ve seyir terası olarak kullanılacak olan bölümünde de sona gelindi. Kulenin bu sene sonuna kadar mutlaka açılması bekleniyor. Bir önce verilen açılış tarihi ise Haziran 2019 olarak duyurulmuştu. Emlak365.com


Yorumlar (0)