Çamlıca Kulesinin Dördüncü Parçasıda Monte Edildi!

İstanbul'da yapımı tamamlama aşamasına gelen Çamlıca Kulesinin manzarası göz dolduruyor.

Çamlıca Kulesinin Dördüncü Parçasıda Monte Edildi!

İstanbul'da yapımı tamamlama aşamasına gelen Çamlıca Kulesinin manzarası göz dolduruyor. Montaj tamamlanmasıyla kulenin son durumu nasıl?

İstanbul'da yapımı tamamlama aşamasına gelen Çamlıca Kulesinin manzarası görenleri mest etti.Çamlıca Kulesi'nin montajının tamamlanmasıyla kulenin son durumu da gün yüzüne çıkmış oldu. İHA tarafından havadan görüntülenirken kulenin manzarası adeta büyüledi.

Çamlıca Kulesi Tamamlanma Aşamasında İstanbul Çamlıca Kulesinde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.Restoran ve seyir terası olarak hizmet verecek olan bölümün dördüncü büyük parçasının montajı bitti.Kulenin ortasındaki bombeli bölümün oluşturduğu estetik görünüm biraz daha ortaya çıktı.Kulenin bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.Çamlıca Kulesi Ne İşe Yarar?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak. Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek?Temelinin 2016 yılının Mart ayında atıldığı Çamlıca Kulesi projesi büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Çamlıca tepesinde yer alan yüzlerce vericinin oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için başlatılan projede nihayet beklenen sona yaklaşıldı. Daha önce 2017 yılında tamamlanacağı açıklanan proje inşaat sürecinde yaşanan sorunlar nedeni ile sarkmıştı. Şu ana kadar projenin 221 metre uzunluğunda ki betonarme bölümü tamamlanmış ardından da kulenin antenleri taşıyacak çelik konstrüksiyon bölümünün yapımına başlanmıştı.1400 ton ağırlığa sahip olan anteni de yerine takılmıştı. Çamlıca Kulesi'nin restoran ve seyir terası olarak kullanılacak olan bölümünde de sona gelindi. Kulenin bu sene sonuna kadar mutlaka açılması bekleniyor. Bir önce verilen açılış tarihi ise Haziran 2019 olarak duyurulmuştu. Emlak365.com


Yorumlar (0)