Çeşme'de Konutlara Büyük Talep! Konut Stoğu Yetersiz Kaldı Fiyatlar Astronomik Rakamlara Yükseldi!

Kooronavirüs salgını konut sektöründe insanların tercihlerinde değişiklik yapmasına neden oldu. Bu kapsamda Çeşme'de konutlara çok büyük bir talep yapılmaya başlandı. Ancak Çeşme'de bulunan mevcut konutların bu talebe karşılık veremediği için fiyatların katlandığı belirtildi.

Çeşme'de Konutlara Büyük Talep! Konut Stoğu Yetersiz Kaldı Fiyatlar Astronomik Rakamlara Yükseldi!

Koronavirüs sürecinde meydana gelen gelişmelere bağlı olarak gayrimenkul sektöründe büyük değişimler meydana geldi. İnsanlar artık tatil tercihlerini otellerden ziyade evlerden yana kullanmaya başladılar. Bu kapsamda Türkiye'nin önemli tatil merkezlerinden Çeşme'de konut sahibi olmak isteyenlerin sayısı oldukça arttı. Bu talep patlaması karşısında Çeşme özelinde gayrimenkul sektöründe yeni sorunlar ortaya çıktı.

ÇEŞME'DE KONUT ALMAK İSTEYENLERİN SAYISI KATLANDI!

Çeşme'de yatırımları ile bilenen YV Emlak'ın kurucusu Yiğit Varhan yaşanan gelişmelerle ilgili olarak, “Pandemi nedeniyle artık insanlar Çeşme'de konut almak istiyorlar. Ancak ilçenin imara açık arsa sorunuvar. İnşaat yapacak yeni alan kalmadı. Şu anda uygun arsaların fiyatları da 3 kat arttı. Bu nedenle yeni projeye başlamak çok zor.” dedi.

KONUT STOĞU YETERSİZ

Çeşme'de konut almak isteyenlerin sayısının katlandığını söyleyen Yiğit Varhan, “Konut stoğu bu talebe karşılık veremiyor. Haliyle az sayıdaki uygun konut da fafiş fiyatlara yükseldi.Sadece İstanbul'dan değil Türkiye'nin dört bir yanından hatta yurt dışından çok sayıda talep var. Bunları mevcut yapıda karşılamak imkansız.” ifadelerini kullandı.

ÇEŞME'DE EMLAK YATIRIMI YAPAN KAZANÇLI ÇIKACAK!

Çeşme'nin koronavirüs sürecinde karlı çıkan yerleşim yerlerinden olduğunu söyleyen Yiğit Varhan, “Çeşme yatırım için çok önemli bir merkez haline geldi. Emlak yatırımı yapanlar çok kısa sürede büyük kazançlar eldeedebiliyorlar. Türkiye'nin büyük iş adamlarına konut satışı yapıyoruz. Buraya yatırım yapan kazançlı çıkacak. Yeni konutlar pek yapılamayacağı için mevcut konutların fiyatları astronomik rakamlara yükselebilir.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)