Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Sinop Kent Meydanı Projesi Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sinop'ta bakanlık tarafından yapılan projeler ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Çevre Ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum'dan Sinop Kent Meydanı Projesi Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sinop'ta bakanlık tarafından yapılan projeler ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Sinop Kent Meydanı Projesi üzerine duran Bakan Kurum bu projenin şehrin tarihi dokusuna uygun olacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve Ak Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Sinop'ta gerçekleştirilen projeler masaya yatırıldı.SİNOP'TA YAPILAN YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI!Sinop'ta Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan Kent Meydanı projesi ile alakalı olarak gelinen nokta üzerine değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, “Sinop'ta bakanlığımızın gerçekleştirdiği projeler ile bir istişare toplantısı yaptık. Yatırımlarımızı masaya yatırarak eylem planımızı yeniden gözden geçirdik.” dedi.SİNOP KENT MEYDANI PROJESİ AÇIKLAMASISinop Kent Meydanı Projesi ile alakalı olarak bilgi veren Bakan Kurum, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan Sinop Kent Meydanı Projesi ile Sinop'un 2.500 yıllık terihi surlarını yeniden gün yüzüne çıkarıp kente farklı bir görünüm kazandıracağız. Bölgenin tarihi dokusuna uygun bir meydan inşa edeceğiz. Bu şekilde büyük bir yeşil alanı Sinop'a kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sinop'ta yapılan yatırımların büyük bir özenle takip edildiğini ve en kısa sürede hayata geçirilmeleri için hızlı şekilde karar verdiklerini söyledi. Bakan Kurum, “Diğer şehirlerde olduğu gibi Sinop'ta da projelerimizin takibini yapıyoruz. En kısa sürede Sinop'a yakışan kent meydanını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Yorumlar (0)