Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'ta Yapılacak Şehir Hastanesi Açıklaması: 3 Ayda Yaparız, Bizim İçin Leblebi Çekirdek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin desteği ile Arnavutluk'ta inşa edilecek 150 odalı şehir hastanesi için 3 ayda tamamlama sözü verirken hastanenin yapım işini leblebi çekirdek tanımlaması yapması salonda büyük bir alkış tufanı kopmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'ta Yapılacak Şehir Hastanesi Açıklaması: 3 Ayda Yaparız, Bizim İçin Leblebi Çekirdek!

Arnavutluk'ta Türkiye'nin desteği ile inşa edilecek şehir hastanesi için Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok konuşulacak açıklamalara imza attı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARNAVUTLUK ŞEHİR HASTANESİNİ 3 AYDA TAMAMLAMA SÖZÜ VERDİ! 

Düzenlenen ortak basın toplantısında Türkiye ile Arnavutluk tarafından ortak olarak yapılmasına karar verilen 150 odalı şehir hastanesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok konuşulacak açıklamalara imza attı. 

Türkiye'de yapım aşamalarında büyük eleştirilere neden olan ancak koronavirüs salgınının patlak vermesi sonrasında hayati bir öneme kavuşan şehir hastaneleri projeleri büyük yankı uyandırmıştı. Tüm dünya tarafından yakından takip edilen şehir hastanesi projesi için Arnavutluk'ta Türkiye ile Arnavutluk ortaklığı ile 150 odalı bir şehir hastanesi projesi inşa edilmesine karar verilmişti. 

Dün gerçekleştirilen ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan pandemi sonrasında Yeşilköy Havalimanı ile Sancaktepe bölgesinde inşa edilen 1008'er odalı iki hastane binasını sadece 2 ayda tamamladıklarını hatırlatarak Arnavutluk'ta inşa edilecek olan 150 odalı şehir hastanesi sadece 3 ayda tamamlayacaklarına dair söz verdi. 

Arnavutluk Başbakanı'nın 3 aylık tamamlama sözü karşısında büyük şaşkınlık yaşaması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Arnavutluk'ta yapılacak hastane 150 odalı olacağı için 3 ay dedik, bu leblebi çekirdek" açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hastane binasının yanı sıra tıbbı teknik donanımları da tamamlayacaklarını belirterek MR, ultsanografi, röntgen cihazlarının da hastanenin içerisinde yer alacağını söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)
banner134