Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta Toplu Açılış Töreninde Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 41 farklı proje için düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Törende devam eden projelerin tamamlanma tarihleri de açıklanmış oldu. Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta Toplu Açılış Töreninde Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hizmete açılacak olan projelerin açılışlarını gerçekleştirmek için Isparta'da bulunuyor. 

787 Milyon Liralık Yatırım Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Toplam yatırım bedeli 787 milyon lirayı aşan 41 kalem hizmet ve projeyi şehrimize kazandırıyoruz. Eğitimde 58 milyon liralık okul, spor merkezi ve pansiyonu hizmete açıyoruz. Acil sağlık istasyonları ve sağlık merkezlerini 6 milyon liralık maliyet ile hizmete açıyoruz.

Kredi ve Yurtlar kurumuna ait 231 milyon liralık üniversite yurtlarını hizmete açırıyoruz. Şarkikarağaç gençlik merkezimizin, tapu ve kadastro genel müdürlük binalarının açılışını yapıyoruz. 

Isparta'da devam eden 5 adet yolun maliyeti 2,5 katrilyon.  Bir diğerinin maliyeti ise 847 trilyon. Bu tutar Isparta Eğirdir Şarkikaraağaç Karayoluna ait. Bu yolu 3 yılda tamamlayacağız. 

Isparta Burdur karayolu 2 yılda, Beyşehir Şarkikaraağaç karayolu seneye tamamlanacak. Toplamda 423 kilometre uzunluğa sahip olan Eskişehir - Kütahya - Afyonkarahisar - Isparta - Burdur - Antalya  hızlı tren projesi proje çalışmaları devam ediyor. 

Afyon Denizli Isparta Burdur Demiryolu hattı sinyalizasyon çalışmaları ise devam ediyor ve inşaallah 2 yıl içerisinde de o tamamlanacak. " diyerek açılış törenini gerçekleştirdi. 

Haber Kaynağı: emlak365.com

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"

Yorumlar (0)