Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gençlere ve İhtiyaç Sahiplerine Konut Müjdesi!

İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında milyonlarca kişiye müjdeli haber geldi. Yeni oluşturulacak sivil anayasanın temellerini oluşturması nedeni ile son derece büyük öneme sahip olan eylem planı doğrudan vatandaşın cebine olumlu yansıyacak yeni düzenlemeleri de içerecek.EKONOMİYİ OLUMLU ETKİLEYECEK, DOĞRUDAN VATANDAŞIN CEBİNE YANSIYACAK! Sabah Gazetesi yazarı Hazal Ateş tarafından yapılan habere göre İnsan Hakları Eylem Planı doğrudan vatandaşın cebine yansıtılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gençlere ve İhtiyaç Sahiplerine Konut Müjdesi!
İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında milyonlarca kişiye müjdeli haber geldi. Yeni oluşturulacak sivil anayasanın temellerini oluşturması nedeni ile son derece büyük öneme sahip olan eylem planı doğrudan vatandaşın cebine olumlu yansıyacak yeni düzenlemeleri de içerecek.

EKONOMİYİ OLUMLU ETKİLEYECEK, DOĞRUDAN VATANDAŞIN CEBİNE YANSIYACAK! 

Sabah Gazetesi yazarı Hazal Ateş tarafından yapılan habere göre İnsan Hakları Eylem Planı doğrudan vatandaşın cebine yansıtılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "9 amaç, 50 hedef ve 393 faaliyeti içeren bir belge olarak ortaya çıktı. Eylem Planımızın nihai amacı, yeni ve sivil bir anayasadır" sözleri ile tanıtımını gerçekleştirdiği eylem planı büyük heyecan yaratmıştı.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı kapsamında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan abonelikten toplu konuta, imar düzenlemelerinden kamulaştırmaya kadar milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.



ABONELİK ÜCRETLERİ İÇİN 2021 YILINDA YENİ DÜZENLEME GELECEK, GÜVENCE BEDELİ ARTIK CEP YAKMAYACAK!

Pek çok kişinin şikayetçi olduğu abonelik ücretleri hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında düzenleme yapılacak. Yapılacak olan düzenleme kapsamında su, elektrik ve doğalgaz aboneliği gibi yapılan yeni abonelik başvuruları için alınan güvence bedeli öngörülebilir birim miktarları üzerinden hesaplanarak tahsil edilecek. İadesi yapılırken de alındığı tarihteki değeri korunarak vatandaşa geri ödenecek.



HERKESİ KONUT SAHİBİ YAPACAK YENİ DÜZENLEMELER YAPILACAK! 

Özellikle de gençler olmak üzere isteyen herkesin, dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasının önü açılacak. Bunu destekleyen yeni teşvik mekanizmaları hayata geçirilecek. Gençlerin tasarruf ederek ev sahibi olmaları teşvik edilecek, dar gelirli ailelere kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak.

KAMULAŞTIRMA BEDELİNİN TESPİTİ İÇİN ENFLASYON MÜJDESİ! 

Son yıllarda artan kamulaştırma işlemlerinde de artık kimse mağdur edilmeyecek. Ödenecek olan kamulaştırma bedeli hesaplaması yapılırken gecikmelerde bundan sonra enflasyonda yaşanan değişimler bu tutara eklenecek.



DEVLETİN UCUZ TOPLU KONUT PROJELERİ ARTACAK! 

Son yıllarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından hayata geçirilen 100 bin sosyal konut projesi gibi devlet destekli ucuz konut projeleri daha fazla üretilecek. Bu sayede alt gelir grubu içerisinde yer alan dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma şansı arttırılacak. Gençlerin de dahil edildiği bu grup için konut edinme hakkı için yeni tedbirler alınacak.
Yorumlar (0)