Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imzalar! Ankara, Muğla ve Bingöl'de acele kamulaştırma kararı alındı

13 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararları kapsamında 3 ilde acele kamulaştırma kararı alındığı ilan edildi. İşte o kararlar...

Ankara, Muğla ve Bingöl'de acele kamulaştırma kararı alındı

Pek çok ilde kentsel dönüşüm projeleri ve enerji projeleri ile kamu alt yapı çalışmaları tüm hızı ile devam ederken bu projelerdeki çalışmaları hızlandırmak amacı ile yeni acele kamulaştırma kararları alındığı açıklandı. 13 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar kapsamında aralarında Bingöl, Ankara ve Muğla'nın olduğu 3 ilde acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. 

Bingöl'de TEİAŞ tarafından yapılan 154 kV Göynük Havza TM- Metafor RES TM Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında, Muğla'da Eskihisar Mahallesi, Stratonikeia Antik Kenti I. Derece Arkeolojik Sit Alanında Kalan Tescilli Yapıların Restorasyonunun Yapılması amacıyla, Ankara'da ise Kalecik İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamında kentsel dönüşüm amacı ile acele kamulaştırma yapılacağı ilan edildi. 

Ankara İli, Kalecik İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamındaki Özel Mülkiyete Konu Taşınmazların Kalecik Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5968)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imzalar! Ankara, Muğla ve Bingöl'de acele kamulaştırma kararı alındı

Muğla İli, Yatağan İlçesi, Eskihisar Mahallesi, Stratonikeia Antik Kenti I. Derece Arkeolojik Sit Alanında Kalan Tescilli Yapıların Restorasyonunun Yapılması Amacıyla Bazı Taşınmazların Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5969)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imzalar! Ankara, Muğla ve Bingöl'de acele kamulaştırma kararı alındı - Resim : 2

154 kV Göynük Havza TM- Metafor RES TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5970)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imzalar! Ankara, Muğla ve Bingöl'de acele kamulaştırma kararı alındı - Resim : 3

 Söz konusu kararların tümü bugün itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.