Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Yeni Koronavirüs Tedbir ve Yasak Kararları İle Kanal İstanbul Projesi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Yeni Koronavirüs Tedbir ve Yasak Kararları İle Kanal İstanbul Projesi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ısrarla karşı çıkarılan Kanal İstanbul projesi hakkında yapılması yönünde talimat verdiğini belirten Erdoğan yeni koronavirüs yasak ve tedbir kararları hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Kanal İstanbul projesi yapılacak mı, iptal edilecek mi, iller arası seyahat yasağı kısıtlaması gelecek mi, hafta içi sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Cuma namazının ardından cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen yeni korona virüs tedbir ve kısıtlama kararları hakkında bilgi verdi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI: YENİ KORONAVİRÜS KISITLAMA VE YASAKLAMA KARARLARI GELECEK Mİ?Son günlerde büyük bir hızla artan koronavirüs salgını yeni vaka sayısını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Özellikle maske, mesafe bunlar tabi bizim için çok çok önemli ve hijyen. Fakat buna dikkat edilmediği sürece hele hele büyükşehirlerde, yani bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor. Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı bu adımlarla bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.Bizim fiziki altyapı olarak bir sıkıntımız yok, hastaneler noktasında bir sıkıntımız yok. Aşı konusu gündemde; şu anda kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Bu arada Rusya, Çin, Almanya, Almanya'da özellikle Uğur bey ve eşinin yaptığı çalışma da hassasiyetle ilerliyor" diyerek yeni yasak kararlarının mecburen alınacağı uyarısında bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI: KANAL İSTANBUL PROJESİ YAPILACAK MI, İPTAL OLUR MU?Muhalefetin sık sık iptal edilmesini talep ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tabi bizim en büyük proje, benim çılgın projem dediğim Kanal İstanbul projesidir. Şu anda Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel; bunlar var. Dikkat ederseniz bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Bir numaralı proje, Kanal İstanbul projesidir.Artık işin ihale safhasına gelmiştir. Ve bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla Çevre Şehircilik Bakanımızı birleştirerek 'bu işi beraber yürüteceksiniz' dedim. Bu adımı da en kısa sürede atarak, İstanbul çok daha farklı bir güce ulaşacak" diyerek projenin yapılması yönünde talimat verdiğini belirtti. Kanal İstanbul projesinin iptal edileceği ya da askıya alınacağı yönündeki haberlerde böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yalanlanmış oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)