Cumhurbaşkanı İmzaladı, 4 İlde DSİ Kararları Yürürlüğe Girdi! İşte Arazi Toplulaştırması Yapılan Yerler

Yeni arazi toplulaştırma kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 22 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararlar kapsamında aralarında Denizli, Tunceli, Malatya ve Aydın illerinin yer aldığı 4 ilde acele kamulaştırma kararı uygulamaya alındı. İşte arazi toplulaştırması yapılan yerler...

Cumhurbaşkanı İmzaladı, 4 İlde DSİ Kararları Yürürlüğe Girdi! İşte Arazi Toplulaştırması Yapılan Yerler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar kapsamında 4 ilde arazi toplulaştırma yapılacağı ilan edildi. Devlet Su İşleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Türkiye'nin verimli tarım arazilerini korumak adına alınan yeni kararlar ilan edildi.

Denizli İlinde Bulunan ve Ekli Listede İsimleri Belirtilen Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3874)

Denizli ilinde bulunan ve ekli listede isimleri belirtilen yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına, 6200 sayılı Devlet Su işleri Genel Müdürlüğünce yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

 Denizli İlinde Bulunan ve Ekli Listede İsimleri Belirtilen Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3875)Tunceli İlinde Bulunan ve Ekli Listede İsimleri Belirtilen Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3876)Aydın İlinde Bulunan ve Ekli Listede İsimleri Belirtilen Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3877)Malatya İlinde Bulunan ve Ekli Listede İsimleri Belirtilen Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3878)ARAZİ TOPLULAŞTIRMA NE DEMEK, TOPLULAŞTIRMA HANGİ KURUM YAPAR?

Dağınık ve parçalı arazileri birleştirmek, tarım arazilerini düzenli parseller haline getirmek ve ekilebilir arazi miktarını arttırmak için modern tarım işletmeciliği esaslarına uygun olarak arazilerin yeniden düzenlenmesi, birleştirilmesi ve biçimlendirilmesi işlemidir. Ülkemizde bu işlemleri Devlet Su İşleri DSİ yürütmektedir.
Yorumlar (0)