Demir Fiyatlarında Son Durum! İl İl Ocak 2021 Ortası Bir Ton Demir Fiyatları

Ocak 2021 dönemine yükselme trendi ile giren demir fiyatlarında oluşan son durumu inceledik. Bir ton kalın demir ve bir ton ince demir alımlarında firmaların yapmaları gereken ödeme listeleri haberimizde.

Demir Fiyatlarında Son Durum! İl İl Ocak 2021 Ortası Bir Ton Demir Fiyatları

İnşaat demirinde fiyat listeleri sürekli güncellenmeye devam ediyor. 2020 yılının tamamında ve 2021 yılının ilk günlerinde firmaları en çok zorlayan maliyet kalemi haline gelen demirde fiyatlar son bir yılda yüzde 100'e yakın zamlandı. Peki bu yükseliş 2021 ocak döneminde devam ediyor mu?

DEMİR FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR MU?

Demir Fiyatlarında yaşanan yükselme 2021 yılının ilk 12 günlük süreci itibariyle daha dengeli gözüküyor. 

2021 yılının ilk günlerinde ilan edilen fiyatlara yakın bir bantta seyreden demir fiyatlarında yaşanan dengeleme için bazı uzman açıklamaları geldi. Uzmanlar özellikle dolar kurunda yaşanan değer kaybı ve daha dengeli seyrin fiyatlar üzerinde etkili olduğu görüşündeler. 

Uzmanların demir fiyatlarına ilişkin bir diğer açıklaması ise pandemi sürecine dair endişelerin azalmış olması. Dünyada aşı ile oluşan son durum, endişe ortamının azalmasına ve değerli metallerde görülen sert yükselişlerin azalmasının demir fiyatları üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. 

DEMİR FİYATLARINDA SON DURUM

Ocak ayının ortalarına gelinen şu günlerde ince ve kalın demirin bir ton fiyatlarının illere göre listesi şu şekilde;

Ankara'da ince demir bir ton fiyatları 5 bin 800 TL, kalın demir ise 5 bin 700 TL seviyesinde yer alıyor. Fiyatların en yüksek olduğu şehirler ise Samsun, Tekirdağ, İstanbul ve Gebze olarak dikkat çekiyor. Demir fiyatları günlük yenileniyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)