Devlet Kurumlarından Üst Üste Konut İmarlı Arsa Satış Duyuruları

Devlet Kurumlarından Üst Üste Konut İmarlı Arsa Satış Duyuruları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan devlet kurumlarının konut imarlı arsa satış duyuruları son dönemlerde arttı. Çok sayıda kurum tarafından duyurulan bu satışlar için başvuru süreçleri devam ederken hangi kurumların, hangi şehirlerde arsa satacağını merak edenler liste oluşturduk. İşte Ocak 2021 sonu ile Şubat 2021 başında gerçekleştirilecek arsa satış ilanları.

Emlak365.com olarak kamu kurumlarının konut satışlarını, arsa satışlarını, işyeri satışlarını düzenli olarak aktarıyoruz. Kurumların satış listeleri günlük yenilenirken haftanın son işlem gününde özellikle arsa satışı için çeşitli ilanlar yayımlandı. İmarlı, imarsız yapılacak arsa arazi satışlarının tamamını derledik. 

KAMU KURUMLARININ ARSA SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Kamıu kurumları tarafından yayımlanan arsa satış duyurularında çok düşük metrekareli imarsız arsalardan, değeri milyon TL’lerle ifade edilen arsaların satışlarına kadar çok sayıda duyuru bulunuyor. 2021 yılının ilk dönemi için yayımlanan bu duyurların hepsi için başvuru süreci devam ediyor. 

Arsa almak, arsa yatırımı yapmak isteyenlerin başvuru yapabileceği duyuruları il il listedik. 

Arsa Satışı Yapılacak Şehirler

Kamu kurumlarının arsa satış ilanları çok sayıda şehri kapsıyor. Bu kapsamda Türkiye geneli arsa satışı yapılacağı ilan edilen il ve ilçe sayısı değişiyor. Ancak son yayımlanan ilanların önemli bir bölümünü aşağıda tabloda derledik. Bu tablolar üzerinden arsa satış ilanlarının hangi şehirlerde olduğunu görebilirsiniz. 

İL İL, İLÇE İLÇE İMARLI İMARSIZ ARSA ARAZİ SATIŞ DUYURULARI

Yukarıda yer alan arsa satışlarının dışında çok sayıda daha şehirde arsa satışları yapılmaktadır. Bu listede yayımlanan son günlerde ilan edilen duyurulardan oluşmaktadır.

ARSA SATIŞ İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu arsa satış ilanlarına başvuruda bulunmak için vatandaşlar, ihale şartnamesine ulaşmak zorundalar. İhale şartnamesi ise kurumların ihale birimlerinden belli bir ücret karşılığında alınacak. Bazı kurumlar şartnamenin 50 TL’ye bazı kurumlar 500 TL’ye bazı kurumlar ise ücretsiz temin edilebileceğini duyuruyorlar. Kurumlardan şartnamenin alınmasının ardından şartnamede yer alanevrakların derlenmesi ve kuruma iletilmesi ile ihale başvuruları yapılacak.

Emlak365.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir