Dikkat! Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı, İnternetten Emlak Vergisi Nasıl Ödenir?

Emlak Vergisi ödeme 2019 takvimi işlemeye başladı. Peki, emlak vergisi son ödeme tarihleri ve emlak vergisi internetten ödeme işlemleri nasıl yapılacak?

Dikkat! Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı, İnternetten Emlak Vergisi Nasıl Ödenir?

Emlak Vergisi ödeme 2019 takvimi işlemeye başladı. Peki, emlak vergisi son ödeme tarihleri ve emlak vergisi internetten ödeme işlemleri nasıl yapılacak?

Taşınmaz sahiplerini ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri için takvim işlemeye başladı. Emlak vergisi ödemeleri başlarken emlak vergisi son ödeme tarihleri, emlak vergisi 2019 yenileme oranı ve resimlerle anlatımlı internetten emlak vergisi ödeme işlemleri haberimizde...2019 Emlak Vergisi Yenileme Oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği Seri No:74 ile belirlenen yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. Yayımlanan tebliğde "2018 yılı için yeniden değerleme oranı %23,73 (yirmi üç virgül yetmiş üç) olarak tespit edilmiş ve 30/11/2018 tarihli ve 30611 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 503) ile ilan edilmiş bulunmaktadır" ifadelerine yer verildi. 2017 Yılında Yapılan Takdirler Nedeniyle 2018 Yılında Mükellefiyeti Başlayanların 2019 Emlak Vergi Değeri Hesaplaması Örnekleri Yayımlanan yeni tebiğin 3. maddesinde "(1) 2017 yılında yapılan takdirler nedeniyle bina ve arazi vergisi mükellefiyeti 2018 yılından itibaren yeniden başlamış bulunmaktadır.(2) Bu mükelleflerin bina, arsa ve arazilerinin 2019 yılı vergi değerleri, 2018 yılı vergi değerlerinin, bu yıla ait yeniden değerleme oranının yarısı olan (%23,73/2=) %11,865 (on bir virgül sekiz yüz altmış beş) oranında artırılması suretiyle bulunacak tutarlar olacaktır" ifadelerine yer verildi. Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri Ne Zaman? (2019 Yılı Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri)Emlak Vergisi 1. taksit ödeme tarihi 2019 yılı için 1 Mart 2019 Cuma günü başlayacak. Emlak Vergisi 1. taksit son ödeme günü ise 2019 yılı için 31 Mayıs Cuma günü olarak uygulanacak. Emlak Vergisi 2. taksit ödeme tarihi ise 2019 yılı için 1 Kasım Cuma günü başlayacak. Emlak Vergisi 2. taksit son ödeme tarihi ise 29 Kasım 2019 Cuma günü olarak uygulanacak. İnternetten Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? (Resimlerle İnternetten Emlak Vergisi Ödeme İşlemleri!)İlk olarak e devlet üzerinden ya da google araması ile taşınmazın bağlı olduğu belediyenin internet sitesine giriş yapın. İnternetten emlak vergisi ödeme işlemi için mutlaka belediyenin e belediye hizmeti sunması şartı aranmaktadır. Yani belediyeninin isminin internetten hizmet veren belediyeler listesinde yer alması gerekir. Taşınmazın Keçiören'de yer aldığı bir vatandaş Keçiören Belediyesi yazıp aradıktan sonra belediyenin internet sitesine giriş yaparak ödeme işlemini sırası ile şu şekilde yapacaktır;Adım 1: Belediyenin internet sitesine giriş yaptıktan sonra gelen ana sayfada e ödeme yazılı olan butona tıklayın. 

Adım 2: Gelen ekranda kimlik numaranızı yazarak aşağıda yer alan güvenlik kodu bilgilerini de girerek sorgula butonunu tıklayın. 

Adım 3: Ödeyeceğiniz tutarı belirleyerek öde yazılı olan butona tıklayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken taksitli ödeme yapmak istiyorsanız sadece Mayıs ayında olan taksitleri işaretlemek. Bina vergisi 1. dönem ve taşınmaz kültür varlıklarının korunması katkı payı birinci dönem yazan yerlerin yanındaki kutucukları işaretleyin ve öde yazan butona tıklayın. 

Adım 4: Öde butonuna tıkladıktan sonra gelen yeni ekranda kredi kartı bilgilerini girin ve ödemeye onay verin. Bu sayede internetten emlak vergisi ödeme işleminizi tamamlamış olursunuz. Emlak365.com

 


Yorumlar (0)