Dünyanın En Güvenli ve Tehlikeli Şehirleri 2021 Listesi Açıklandı!

Numbeo World Crimen İndex 2021 raporu yayımlandı.

Dünyanın En Güvenli ve Tehlikeli Şehirleri 2021 Listesi Açıklandı!

Numbeo World Crimen İndex 2021 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre Dünyanın En Güvenli Şehirleri açıklanmış oldu. Liste kapsamında Türkiye de en güvenilir şehirler de belirlenmiş oldu. Listede Eskişehir, İstanbul, Antalya, İstanbul ve Ankara yer aldı. İşte merak edilen sıralama!

Dünyanın en güvenilir şehirler listesi sıralaması açıklandı. Açıklanan listeye göre dünyanın en güvenli şehirleri sıralamasında Türkiye'den de pek çok isim yer aldı. Türkiye'nin en güvenilir şehri de belirlenmiş oldu. DÜNYANIN EN GÜVENLİ ŞEHRİ HANGİSİ?Büyük bir merakla beklenen ve tüm dünya tarafından yakından takip edilen Numbeo World Crimen İndex 2021 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre dünyanın en güvenilir şehri Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi oldu. Aynı zamanda zenginliği ve lüks konutları ile de dillere destan alan Birleşik Arap Emirlikleri gökdelenleri sayesinde turistlerin de yoğun ilgisini görüyor. Numbeo tarafından açıklanan listede son 5 senedir üst üste birinci olarak büyük bir başarıya imza atan Abu Dabi ardından listenin ikinci basamağında ise Katar'ın başkenti Doha oldu. Dünyanın en güvenilir şehirleri listesi sıralamasında son basamakta ise Venezuela'nın başkenti Karakas yer aldı. 

TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR ŞEHRİ ESKİŞEHİR OLDU! Dünyanın en güvenilir şehirler listesi sıralamasında ilk 10 arasına gimeyi başaran tek şehir ise Eskişehir oldu. Eskişehir listeye 8. sıradan giriş yaparken ilk 10 içerisinde ülkemizi temsil eden tek şehir oldu. İlk 10 içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri 3 şehir sokarak listeye damga vururken listede yer alan 431 şehir arasında Eskişehir 8 .sırada yer alırken, Antalya listenin 61. basamağında kendisine yer buldu. Ege'nin incisi İzmir 77. basamakta yer alırken başkent Ankara 182. sırada yer aldlı. Türkiye'nin gözbebeği olan İstanbul ise 263'üncü sırada yer alarak büyük hayal kırıklığı yaşasa da Fransa'nın başkenti Paris'in hemen üzerinde yer aldı. 

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ŞEHRİ HANGİSİ?Listede yer alan sıralamaya göre dünyanın en tehlikeli şehri Venezuela'nın başkenti Karakas oldu. Brezilye ve Güney Afrika ülkeleri en tehlikeli ülkeler listesinde ilk basamaklarda yer alırken yüksek ziyaretçi oranı ile dikkat çeken Johannesburg 5’nci sırada yer alırken en tehlikeli şehirler sıralamasında Brezilya’dan Rio de Janeiro da 10, sırada yer alırken büyük hayal kırıklığı yaşattı. Emlak365.com

Yorumlar (0)