EMLAK HABERLERİ

Dünyanın En Pahalı Evi Tescillendi

Çalışarak kendi parasını kazanmaya başlayan herkesin en büyük hayali kendi evine sahip olmaktır.

Çalışarak kendi parasını kazanmaya başlayan herkesin en büyük hayali kendi evine sahip olmaktır.

Ülkemizde her geçen gün üretilen yeni konut projelerinde lüks kavramı bir üst basamağa çekilmeye devam edilirken konut fiyatları da buna paralel olarak artış göstermeye devam ediyor. Pahalı evler artan alım gücü ile satılmaya devam edilirken dünyanın en pahalı evi de geride bıraktığımız günlerde satılarak kayıt altına alındı. Peki, dünyanın en pahalı evi kaç TL?

Dünyanın En Pahalı Şatosu O Oldu 

Satışı yapılarak dünyanın en pahalı evi olarak kayıtlara geçen konut Fransa’da bulunuyor. Fransa sınırları içerisinde bulunan şato Kral 14. Louis onuruna yaptırılmış ve o döneme ait pek çok detay bulunduruyor. Yapımında olağan üstü özellikler bulunurken şatoyu satın alan kişi bu muazzam yapıyı alabilmek için tam 301 milyon dolar ödedi. Dünyanın en pahalı evinin sahibinin adı tahmin edebileceğiniz gibi bir sır olarak saklanırken Orta Doğu kökenli Arap bir milyarder olduğu sızan ilk bilgiler arasında yer alıyor.

Etrafı Akvaryumla Çevrili Odası Bile Var 

Yapımı 2011 yılında tamamlanan ve satışa sunulması milyarderler tarafından büyük bir merakla beklenen şato oldukça şaşalı özelliklere sahip. Şatonun içerisinde etrafı dev bir akvaryumla çevrili oda dahi bulunuyor. Buna ek olarak evin içerisinde kendisine ait bir yer altı gece kulübü, ev sineması, tenis kortu, balo salonu ve şarap mahzeni de bulunuyor. Şatonun inşaat aşamasında en pahalı mermerler kullanılırken aynı zamanda evin içinde yer alan pek çok detayda da altın kullanılmış.

Bahçesine Hayran Kalacaksınız!

Evin en az içi kadar dışına da özenilmiş. Şatonun muazzam güzellikte bir bahçesi var. Bahçede tenis kortu gibi sportif faaliyetler için özel alanlar ayrılırken aynı zamanda yürüyüş parkurları ve havuz başı parti alanları gibi ekstra fikirlerde gerçeğe dönüştürülmüş. Her detayın düşünüldüğü muhteşem şato 301 milyon dolarlık satış bedeli ile aynı zamanda dünyanın en pahalı evi listesinde 2017 yılında birincilik basamağında oturmaya da hak kazanıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir