Ekrem İmamoğlu Açıkladı: İstanbul'da 2021 ve 2022 Yılında Açılacak Yeni Metro Hatları Hangileri?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu metro projelerinin tamamlanması için yurt dışından yeni kaynak bulduklarını duyurmuştu.

Ekrem İmamoğlu Açıkladı: İstanbul'da 2021 ve 2022 Yılında Açılacak Yeni Metro Hatları Hangileri?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu metro projelerinin tamamlanması için yurt dışından yeni kaynak bulduklarını duyurmuştu. Yapılan açıklamanın ardından Başkan İmamoğlu İstanbul'da açılacak yeni metro hatlarını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 4 Aralık 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklama ile 80 milyon dolarlık Eurobond ihracı yapacaklarını duyurmuştu. Bu paranın İstanbul'un yarım kalan metro hatları projesi için kullanılacağını söyleyen Başkan İmamoğlu yarım kalan metro projelerinin tamamlanacağını söylemişti. Açılacak olan metro hatları belli oldu. 

580 MİLYON  DOLARLIK EUROBOND İHRACI YAPILDI! 

Başkan İmamoğlu yapmış olduğu açıklamasında "İstanbul'un metro hatlarının finansmanı için uluslararası sermaye piyasalarına 580 Milyon Dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardık. Artık metro inşaatları daha hızlı bitecek, trafik rahatlayacaK.

İBB, 5 yıl vadeli 580 milyon Dolar teminatsız Eurobond ihraç etti. 580 milyon Dolarlık satışa karşılık 2.5 milyar Dolarlık talep geldi. Sağlanan finansmanla 4 yeni metro hattı inşaatına başlanacak" ifadeleri ile yarım kalan metro hatlarının tamamlanacağını dile getirdi. 

Sosyal medya hesapları üzerinden konu hakkında paylaşım yapan Başkan İmamoğlu:

Dudullu Bostancı Metro hattı açılış tarihi olarak 2022 yılını, 

Eminönü Alibeyköy tramvay hattı açılış tarihi olarak 2020 yılını, 

Ataköy İkitelli metro hattı projesi açılış tarihi 2021 yılını, 

Rumeli Hisarüstü Aşiyan Füniküleri açılış tarihi 2021 yılı Ekim ayı olarak açıklandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)