Emlak Konut GYO Sarıyer Ayazağa Arsa İhalesini DAP Holding Eltes İnşaat Kazandı!

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu ile komşu olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na ait İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesi sonuçlandı. İhaleyi DAP Holding bünyesinde yer alan şirketler arasında bulunan Eltes İnşaat kazandı.

Emlak Konut GYO Sarıyer Ayazağa Arsa İhalesini DAP Holding Eltes İnşaat Kazandı!
Türkiye'nin en büyük ve güçlü gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Emlak Konut, İstanbul emlak piyasasının en değerli arazileri arasında gösterilen Sarıyer Ayazağa arazisi için ihale düzenlemişti. Emlak Konut tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklama ile düzenlenen ihaleyi kazanan şirket açıklandı.

DAP HOLDİNG GALATASARAY İLE KOMŞU OLACAK! 

Mülkiyeti Emlak Konut GYO şirketine ait olan Galatasaray'ın Türk Telekom Arena Stadyumu ile komşu olan İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesi sonuçlandı. Toplam büyüklüğü 52 bin metrekare olan dev arsa için düzenlenen ihaleyi DAP Holding Bünyesinde bulunan Eltes İnşaat kazandı.

Konu hakkında KAP üzerinden açıklama yapan Emlak Konut GYO "İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. Oturumu 18.03.2021 tarihinde saat 14:30'da yapılmıştır. İhalenin 2. oturumuna katılan istekliler ve yazılı nihai teklifleri; Gelen en yüksek teklif; Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3.111.000.000 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 1.244.400.000 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı: %40 ELTES İNŞ. TES. SAN. TİC. A.Ş. tarafından verilmiştir. Teklifler değerlendirme aşamasındadır" ifadelerine yer verdi.

İhale hakkında açıklamada bulunan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “Avrupa yakasının en değerli merkezi noktalarından birinde proje geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Bu zamana kadar birçok özel projeyi hayata geçirdik. Yine çok farklı bir projeye imza atacağız. İhalesini kazandığımız Levent arazisi, lokasyonu itibarıyla, önemli ulaşım ve ticaret akslarının kesişim noktasında yer alıyor. Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel anlamda da değerli bir konumda bulunuyor” diyerek ihale sürecine özel olarak hazırlandıklarını dile getirdi.
Yorumlar (0)