Emlak Vergisi Borcu Olanlar Dikkat! Vergi Borç Yapılandırması Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Borcu olan kişilere yapılandırma imkanı sunan 7256 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında emlak vergisi borcu olanlara yapılandırma imkanı tanınmıştı.

Emlak Vergisi Borcu Olanlar Dikkat! Vergi Borç Yapılandırması Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Borcu olan kişilere yapılandırma imkanı sunan 7256 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında emlak vergisi borcu olanlara yapılandırma imkanı tanınmıştı. Emlak vergisi borçları da yapılandırma kapsamına alınmıştı. Emlak vergisi borcuna af gelmedi ancak vergi borcunu peşin ödeyen kişilere yüzde 90 oranında faiz borcunun silineceği açıklandığı için söz konusu yapılandırma vergi borcuna af gibi yapılandırma olarak anılmıştı.

Emlak vergisi borcu olanlara çok kritik yapılandırma uyarısı geldi. Borcu olmasına rağmen yapılandırma başvurusunu yapmayan kişilere son başvuru tarihi için hatırlatmada bulunuldu. EMLAK VERGİSİ BORÇ YAPILANDIRMASI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?Emlak vergisi borç yapılandırması için başvurular 7256 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun Resmi Gazete ile yayımlanması ile resmen başladı. Emlak vergisi yapılandırma başvurusu için başvurular belediyeler üzerinden kabul edilecek. Diğer borç yapılandırmaları için başvuru adresi ise www.gib.gov. tr, e-devlet (www.turkiye. gov.tr) olarak duyuruldu. EMLAK VERGİSİ BORCU YAPILANDIRMA SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?Emlak vergisi borcu olan kişilerin yapılandırma için 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapmakla yükümlü olacak. Bu tarihe kadar başvuru işlemlerini tamamlamayan kişiler ne yazık ki yapılandırma imkanından yararlanamayacak. Yapılandırma işlemini yapan kişiler için ise ilk taksit ödemesi 1 Şubat 2020 tarihi itibari ile başlayacak. Aynı takvim yılı içerisinde 2 defa taksidin ödenmemesi ve gecikmeye düşülmesi halinde yapılandırma iptal edilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)