Emlak Vergisi Borcu Olanlara Kritik Uyarı! Vergi Borç Yapılandırması İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Belediyelere emlak vergisi, su borcu, çevre ve temizlik vergisi, ecrimisil cezaları, idari ve imar para cezaları ile işgaliye harçları için borcu olan kişilere sunulan borç yapılandırması için son başvuru tarihi doluyor! Borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılır, emlak vergisi borcu ödenmezse ne olur? .

Emlak Vergisi Borcu Olanlara Kritik Uyarı! Vergi Borç Yapılandırması İçin Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Belediyelere emlak vergisi, su borcu, çevre ve temizlik vergisi, ecrimisil cezaları, idari ve imar para cezaları ile işgaliye harçları için borcu olan kişilere sunulan borç yapılandırması için son başvuru tarihi doluyor! Borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılır, emlak vergisi borcu ödenmezse ne olur?

Emlak365.com / Belediyelere borcu olan kişilere büyük kolaylık sağlayacak olan borç yapılandırması için son başvuru tarihi yaklaştı. Mİlyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ve faiz silinmesi ile taksitle borç ödeme gibi büyük kolaylıklar sağlayan yapılandırma paketinden yararlanmayan kişiler büyük mağduriyet yaşayacaklar. EMLAK VERGİSİ BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURUSU YAPMAYANLAR PİŞMAN OLACAK! Borcu olan kişilere sunulan büyük fırsat kapsamında peşin ödeme yapanlar için faizlerin tamamının silinmesi ve taksitli ödeme yapmak isteyen kişiler için ise sunulan büyük fırsat için geri sayım başladı. Borç yapılandırma son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 tarihi itibari ile sona erecek. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan kişiler için ne yazık ki sunulan büyük fırsattan yararlanma imkanı da kaybedilmiş olacak. Konu hakkında açıklama yapan Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman son başvuru tarihi dolmadan vatandaşlara kritik uyarıda bulunarak "Bilginiz dâhilinde olmayan trafik, askerlik, seçim ve nüfus para cezası, öğrenim kredi borcunuz olabilir" sözleri ile uyardı. Herkese son başvuru tarihi dolmadan önce mutlaka yapılandırma kapsamına giren bir borcu olup olmadığını kontrol etmesini öneren Duman başvuru yapmayan kişilerin yapılandırma hakkını kaybedeceğini söyledi. EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR, VERGİ BORCU OLAN EV SATILIR MI?Hayır ne yazık ki emlak vergisi borcu olan konutun satışına izin verilmemektedir. Tapuda satış işlemi esnasında emlak vergisi borç sorgulama yapılmakta, borcu olan kişilerin ancak ödeme yaptıktan sonra tapu işlemi yapmasına izin verilmektedir. Ancak tapu işlemi esnasında emlak vergisi borcu ödemesi yapılırsa tapu işlemi yapılır. Bu da biriken borç tutarına göre yüksek faiz yükü ödemesi anlamına gelir. 


Yorumlar (0)