Emlak Vergisi Borcu Olanlara Yapılandırma Uyarısı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Emlak vergisi borcu olanlara müjdeli haber verilmiş ve borç yapılandırması kapsamına emlak vergisi borçları da dahil edilmişti.

Emlak Vergisi Borcu Olanlara Yapılandırma Uyarısı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?

Emlak vergisi borcu olanlara müjdeli haber verilmiş ve borç yapılandırması kapsamına emlak vergisi borçları da dahil edilmişti. Peki, emlak vergisi borcu ödenmezse ne olur, emlak vergisi borcu olan ev satılır mı, yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman?

Evi, işyeri, arsası, tarlası, yazlığı olan kişilere çok kritik emlak vergisi borcu uyarısı geldi. Her sene düzenli olarak ödenen vergiler arasında yer alan emlak vergisi borcunu ödemeyen kişilere yapılandırma müjdesi verilmişti. 

EMLAK VERGİSİ BORÇ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN DOLACAK?

Emlak vergisi olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 tarihi itibari ile sona erecek. Bu tarihe kadar yapılandırma başvurusu yapmayan kişiler ne yazık ki devletin sunmuş olduğu faiz silme ve taksitle borç ödeme imkanından yararlanamayacaklar. 

EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR, VERGİ BORCU OLAN EV SATILABİLİR Mİ?

Vergiler devletin en önemli gelir kaynakları arasında yer almakta olup vergi borcunun ödenmesi zorunludur. Emlak vergisi borcu olan kişiler için aylık gecikme zammı işletilmekte olup biriken toplam borç ve üzerine işletilen faiz yükü mutlaka taşınmazın satışı ya da tapu devir işlemleri sürecinde tahsil edilir. Emlak vergisi borcu olan taşınmazın satışına izin verilmemekte olup tapuda istenen belgeler arasında borcu yoktur yazısı da yer almaktadır. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)