Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'den Kritik Uyarı! Konut Satın Alırken Yapı Ruhsatını Ve Onaylanmış Projeyi Mutlaka İsteyin!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ilçede bazı emlak firmaları tarafından ruhsat işlemleri yapılmadan onaysız projelerle ön ödemeli konut satışı yaptıklarını ve çok sayıda vatandaşın mağdur olduğunu söyledi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'den Kritik Uyarı! Konut Satın Alırken Yapı Ruhsatını Ve Onaylanmış Projeyi Mutlaka İsteyin!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ilçede bazı emlak firmaları tarafından ruhsat işlemleri yapılmadan onaysız projelerle ön ödemeli konut satışı yaptıklarını ve çok sayıda vatandaşın mağdur olduğunu söyledi. Başkan Enver Demirel konut satın almak isteyen vatandaşların mutlaka yapı ruhsatını ve resmi onaylanmış projeyi görmeleri gerektiğini söyledi.

Türkiye'de emlak sektörüne olan ilgi artınca bazı kötü niyetli emlak firmaları da vatandaşları mağdur edecek çalışmalara girmeye başladılar. Yeni konut almak isteyen vatandaşlara yapı ruhsatı alınmadan ön ödemeli olarak satış gerçekleştiren firmalar Etimesgut Belediyesi tarafından tespit edildi.YAPI RUHSATI ALMADAN KONUTLARI İNTERNETTE SATIYORLAR!Konu hakkında bilgi veren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Vatandaşı mağdur edecek şekilde yapı ruhsatını henüz almadan ön ödemeli konut satışı yapan kişiler ve firmalar hakkında gerekli yasal ve idari işlemleri başlattık. Ankara'da Etimesgut ilçesinde ve diğer ilçelerde yapı ruhsatı alınmadan internet üzerinden pazarlamak suretiyle konut satışları gerçekleştiriliyor. 6502 sayılı Tüketicin Korunması Hakkında Kanun'un 40. maddesine göre yapı ruhsatı alınmadan ön ödemeli olarak konut satışı yasal değildir.” dedi.YAPI RUHSATINI VE RESMİ ONAYLI PROJEYİ GÖRMEDEN KONUT SATIN ALMAYINKonut almayı düşünen vatandaşların mağdur olmamaları için yapmaları gerekenleri de ifade eden Enver Demirel, “Bu tür satışlar sırasında vatandaşlarımız mutlak suretle yapı ruhsatını ve belediyeden resmi onay alınmış projeyi görmeleri gerekir. Bunu konut satışını yapan kişilerden veya firmalardan talep etmeliler.” ifadelerini kullandı.Etimesgut'ta çok sayıda vatandaşın yasal olmayan bu şekilde satışlarla mağdur edildiklerini söyleyen Enver Demirel, “Bundan sonra konut alırken vatandaşlarımız uyarılarımızı lütfen dikkate alsınlar ve mağdur olmasınlar. Daha bu şekilde konut satın alan ve mağdur olan vatandaşlarımız ise ivedilikle Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak şikayette bulunsunlar.” şeklinde konuştu.Emlak365.com


Yorumlar (0)