Ev Tercihlerinde Yeni Kriter: Fiber İnternet

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların konut tercihlerinde yeni kriterler oluşmaya başladı. Bu kriterlerin başında ulaşım, merkezi konum, alt yapı özellikleri gibi etmenler ilk sıralarda yer alırken pandemi süreciyle birlikte yüksek hızlı fiber internet imkanı da vatandaşlar tarafından aranılan bir kriter oldu.

Ev Tercihlerinde Yeni Kriter: Fiber İnternet

Koronavirüs salgını vatandaşların konut alma tercihlerini doğrudan etkileyen bir faktör haline geldi. 

Pandemi sürecinin etkisinin artırdığı dönemlerde vatandaşların büyük bir kısmı bahçeli ev arayışına girerken bu alanda talep artışı olmuştu. İkinci bir değişiklik ise ev alma kritilerinde oldu. Vatandaşlar evde zaman geçirme sürelerinin artma ihtimaline karşı bazı özelliklerin alacakları evlerde olmasını istiyorlar. 

FİBER İNTERNET İMKANI KONUT FİYATLARINI ETKİLİYOR

Pandemi sürecinde evde kalmak zorunda kalan vatandaşların internet kullanımları bir hayli yükselmişti. Bunun yanında salgın döneminde evde çalışma ortamı oluşturulması, okulların kapanmasıyla uzaktan eğişimin başlaması gibi etmenler de internet kullanımının bir hayli yükselmesine neden oldu. 

Bu dönemde vatandaşlar özellikle kesilmeyen, yüksek hızlı fiber internet kullanımlarını tercih etmişlerdi. Bu alanda oluşan talep ve fiber internet imkanına dair Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata açıklamalarda bulundu. 

"Artık fiber internet de elektrik, su ve ısınma altyapılarından sonra dördüncü temel altyapı haline geldi. Bugüne kadar yapılan araştırmalar da fiber internet altyapısının ve beraberinde getirdiği güçlü mobil şebekenin konutlara ne denli değer kattığını gösteriyor. Türkiye’de de emlak sektörü fiberle fark yaratarak rekabeti artırıyor. Özellikle pandemi sonrası evden çalışma ve eğitim alma durumlarına her an hazırlıklı olmak için fiber altyapıya sahip evler, tercih sebebi olmaya başladı."

Emlak365.com

Yorumlar (0)