Evden Çalışma Gayrimenkul Sektörünü Sarstı! Plazalar Boşaldı, Bahçeli ve Geniş Evlere Talep Patladı

Koronavirüs salgını nedeni ile artık pek çok şirketin ve firmanın evden çalışma sistemine geçiş yapması emlak sektöründe tercihleri değiştirdi.

Evden Çalışma Gayrimenkul Sektörünü Sarstı! Plazalar Boşaldı, Bahçeli ve Geniş Evlere Talep Patladı

Koronavirüs salgını nedeni ile artık pek çok şirketin ve firmanın evden çalışma sistemine geçiş yapması emlak sektöründe tercihleri değiştirdi. Eskiden boş yer bulunmayan merkezi bölgelerdeki ofisler bile boşalırken merkeze uzak bahçeli evlere talep patladı!

Emlak365.com/ Pandemi 2020 yılında hayatımızda pek çok zorunlu değişikliğe neden olurken bu değişiklikler insanların konut tercihlerini de etkiledi. Özellikle de koronavirüs salgını nedeni ile pek çok kişinin uzaktan eğitim ve çalışma sistemine geçiş yapması ile eskiden kiralık daire bulmanın imkansız olduğu büyük plazalar bile boşaldı. MERKEZE YAKIN ARAYIŞ YERİNİ MERKEZE UZAK AMA GENİŞ VE BAHÇELİ EV ARAYIŞINA BIRAKTI! Eskiden herkesin merkeze yakın bir yerde oturma isteği ile arama yaptığı gayrimenkul sektöründe bu sefer merkezden ve kalabalıktan uzak arayış öne çıktı. Vatandaş artık çocuklarının okula gitmemesi, uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma sistemi ile bahçeli ve geniş ev aramaya başladı. Pek çok firmanın ve ofisin pandemi sonrasında da maliyetlerin daha düşük olması nedeni ile ağırlıklı olarak evden çalışma sisteminde işe devam kararı alması insanların evlerinin bir odasını çalışma ofisine dönüştürmesine neden oldu. Bu da geniş ev arayışını hızlandırdı. Artık pek çok aileye 3+1 evde yetmezken ofis odası nedeni ile arayışlar büyük evlere kaydı. Yine zorunlu kısıtlama kararları ve sokağa çıkma yasağı kısıtlaması nedeni ile vatandaş eskiden masraflı olması nedeni ile rağbet edilmeyen bahçeli evlere yöneldi. Bahçeli ve müstakil evlere talepte rekor kırıldı. BÜYÜK PLAZALAR VE OFİSLER BOŞ KALDI! Plazalarda mülk sahipleri tarafından kiralara indirim yapılmasına rağmen özellikle de yüksek aidat ödenen iş merkezlerinde ofisler boş kaldı. Pek çok ofis ve alışveriş merkezi kiracı bulmakta zorlanırken özellikle de AVM'lerde büyük markalara artık alışveriş merkezi yönetimleri tarafından çıkmamaları karşılığında çalışanların maaşlarının ödenmesi teklifi dahi yapıldığı belirtiliyor. 

Yorumlar (0)