Evi, İşyeri, Arsası, Dükkanı Olanlar Dikkat: Emlak Vergisi 2. Taksit 2020 Ödeme Dönemi Başlıyor! Son Ödeme Tarihi Ne Zaman, Ödemeler Ertelenir Mi?

Türkiye sınırları içerisinde ev, işyeri, arsa, tarla, bahçe, yazlık ev, dükkan ve dairesi gibi taşınmazı olan kişileri ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri için 2. taksit ödeme dönemi başlıyor. Korona virüs salgını nedeniyle ekonomide yaşanan dalgalanma bir kere daha nüksederken vatandaş erteleme talep ediyor. Peki, emlak vergisi ödemeleri ertelenir mi, emlak vergisi ikinci taksit 2020 ödenecek mi, emlak vergisi 2. taksit ne zaman, son ödeme tarihi ne zaman dolacak?

Evi, İşyeri, Arsası, Dükkanı Olanlar Dikkat: Emlak Vergisi 2. Taksit 2020 Ödeme Dönemi Başlıyor! Son Ödeme Tarihi Ne Zaman, Ödemeler Ertelenir Mi?

Emlak vergisi ikinci taksit ödeme tarihi için geri sayım başladı. Milyonlarca taşınmaz sahibini ilgilendiren süreçte Türkiye sınırları içerisinde ev, işyeri, arsa, tarla, bahçe, yazlık ev, dükkan ve dairesi gibi taşınmazı olan kişiler yeniden vergi ödemesi yapacak. 

EMLAK VERGİSİ ERTELENECEK Mİ, ERTELEME VAR MI?

Mart ayında patlak veren korona virüs salgını döneminde vatandaş emlak vergisi ertelemesi talep etmiş ancak hükümet ne yazık ki bu çağrılara kulak vermemişti. Haziran ayı itabiri ile emlak vergisi birinci taksit son ödeme tarihi sona ermiş, erteleme yapılmamıştı. 

Korona virüs salgınında ikinci evrenin patlak vermesi, dolar kuru ve altın fiyatlarında yaşanan yükseliş, enflasyon yükünün artması vatandaşın sırtındaki yükü arttırdı. Vatandaş en azından ikinci taksit ödemesinin ertelenmesini talep ederken ne yazık ki bu talebin de kabul edilme ihtimalı tek seferde peşin ödeme yapan kişilerin mağdur olmaması amacı ile kabul görmeyecek gibi duruyor. 

EMLAK VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Emlak vergisi her sene Mart ayında ödenmeye başlarken isteyen kişiler Haziran ayı sonuna kadar tek seferde ödeme yapabileceği gibi isteyen kişiler de iki eşit taksit halinde ödeme yapabiliyorlar. Emlak vergisini taksitle ödemek isteyen kişiler için 2020 yılının 2. taksit ödeme tarihi 1 Kasım 2020 gününün Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 2 Kasım 2020 Pazartesi günü itibari ile başlayacak. 

EMLAK VERGİSİ 2. TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ 2020 

Emlak vergisi ödemeleri Kasım ayı sonu itibari ile bitecek. 30 Kasım 2020 tarihi itibari ile herhangi bir uzatma ya da erteleme kararı çıkmazsa emlak vergisi ikinci taksit son ödeme tarihi dolmuş olacak. x

Emlak365.com

Yorumlar (0)