Evler Küçük, Talep Büyük! Tiny House Fiyatları Ne Kadar?

Tiny House akımı pandemi döneminde adeta patlama yaşarken koronavirüs salgınından uzak, izole bir yaşam sürmek isteyen kişilerin gözdesi küçük evler oldu. Normal apartman dairesi ile kıyaslandığında çok daha küçük olan evlerin aynı imkanları sunması tercih edilmelerini sağlıyor.

Evler Küçük, Talep Büyük! Tiny House Fiyatları Ne Kadar?

Pandemi ile beraber insanların konut, yaşam ve tatil tercihleri de hızla değişirken kalabalıktan uzak, izole yaşam alanları gözde hale geldi. Bu süreçte doğa ile iç içe yaşam sürmek isteyen kişilerin talepleri ile beraber küçük ev olarak adlandırılan Tiny House evlere de talep patlaması yaşandı. 

Apartman dairesi ile kıyaslandığında çok daha küçük olan Tiny House evleri fiyatları ile de öne çıkarken performans fiyat karşılaştırmasında da satın almak isteyen kişileri cezbediyor. Çok küçük olmalarına rağmen normal bir evin konforunu sunan küçük evlerde pandemi dönemi ile firmalar siparişlere yetişemez duruma geldi. 

TİNY HOUSE EVLER İMAR SORUNU YAŞAMADAN ARSASINA EV KURMAK İSTEYENLERE HİTAP EDİYOR

Özellikle de pandemi döneminde sahip olduğu arsa üzerinde ev yapmak ve bu sayede pandemi döneminde getirilen sokağa çıkma yasağı günlerini evinde kapanmak yerine doğa ile baş başa geçirmek isteyen kişilerin sayılarında büyük bir artış yaşandı. Vatandaş arsasının üzerine ev kurmak için yasal prosedürlerle uğraşmak istemezken bu süreçte kişiye özel üretilen tiny house ev modelleri de öne çıkmayı başardı. 

Taşınabilir özelliği sahip olması ve arsa üzerine kurulurken bu özelliği sayesinde imar sorunu yaşanmadan tüm arsaların üzerine konulabilmesi bu evlere olan ilgiyi arttırdı. Pandemi döneminde küçük evlere olan talep 5 kat artış yaşarken tiny house almak isteyen kişilerin kişiye özel üretim yapılması nedeni ile bekleme süresi de 6 aya kadar çıktı. 

TİNY HOUSE KAÇ METREKARE, FİYATLARI NE KADAR?

Küçük evlerin metrekareleri talebe göre değişkenlik gösterebilirken ortalama 6 metre uzunluğa sahip evler 15 metrekareden başlıyor. 6 metre uzunluğa sahip olan küçük evlerin fiyatları ise 160 bin liradan başlayarak evin büyüklüğü, içerisinde sunulan özelliklere göre yükseliyor.

Yorumlar (1)
Kskli 2 ay önce
Insanlara konteyner ev pazarladilar buda tekerleklisi. Gel beni soy diyor.