GABORAS / ALTUN: Türkiye'nin Sahip Olduğu Petrol Gayrimenkul Sektörüdür!

Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve güvenli ticaret platformu olmak üzere yola çıkan GABORAS üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken çok konuşulacak bir çıkışa imza atıldı.

GABORAS / ALTUN: Türkiye'nin Sahip Olduğu Petrol Gayrimenkul Sektörüdür!

Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve güvenli ticaret platformu olmak üzere yola çıkan GABORAS üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken çok konuşulacak bir çıkışa imza atıldı. GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun Türkiye'nin sahip olduğu petrolün gayrimenkul sektörü olduğunu iddia etti.

Türkiye'de gayrimenkul sektörü pandemi sonrası verilen konut kredisi desteği ve artan konut fiyatları ile konuşulmaya devam ederken konu hakkında çok konuşulacak bir çıkışta  GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun tarafından yapıldı. TÜRKİYE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE BUNU BAŞARIRSA EKONOMİK SIÇRAMA YAŞAR! Türkiye'de gayrimenkul sektörünün büyük bir güce sahip olduğunu belirten Altun son 20 senelik dönem içerisinde parasal değeri 34 milyon alım satım işlemi yapıldığını bunun da işlem hacmi olarak 933 milyar dolarlık bir gayrimenkul alım satım işlemi hacmine denk geldiğini söyledi. Altın gayrimenkul sektörü ile alakalı olarak yapmış olduğu değerlendirmesinde “Bu devasa güç bizim petrolümüz. Ona ulaşmak hem teknoloji hem de veri, güven ve şeffaflık gerektiriyor.  Engelleyen, kısıtlayan sistem dışına atan her türlü kısıtlar kaldırıldığında petrolü olan vergisiz ülke cenneti haline geliriz.Düşen kredi faizlerine rağmen konut takas işlemlerinin büyük bir çoğunluğu nakit piyasa üzerinden gerçekleşmiştir. Toplam gayrimenkul işlem takas sayısının 1 milyon 56 bin olduğu düşünülürse piyasa nakit işlem payının yüzdesi daha yüksek orandadır” diyerek büyük bir parasal hacmin olduğuna dikkat çekti. Türkiye'nin bu hacmi kullanması halinde Türkiye'nin ekonomik olarak büyük bir sıçrama yaşayacağını belirten Altun 2023 hedeflerine ulaşabilmek adına bir an önce gayrimenkul sektörünün bilançolaşması ve menkulleşmesi gerektiğini söyledi. Sektörde şu anda kayıtdışılık büyük rahatsızlık yaratırken atılacak olan adımlarla bu sorunların aşılması planlanıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)