Galatasaray Başkan Adayı Öztürk: Emlak Konut İle Florya Arsası Üzerinden 100 Milyon Dolar Gelir Sağlayacağız!

Galatasaray'da Mayıs aynıda yapılacak olan başkanlık seçimlerinde adaylığını koyan Metin Öztürk yeni dönem, başkanlık vaatleri ve Emlak Konut Florya Evleri projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Galatasaray Florya tesisleri taşınacak mı, Florya arazisi projesi iptal mi, yapılacak mı?

Galatasaray Başkan Adayı Öztürk: Emlak Konut İle Florya Arsası Üzerinden 100 Milyon Dolar Gelir Sağlayacağız!

Türkiye'nin en büyük kulüpleri arasında yer alan Galatasaray'da başkanlık seçimleri için geri sayım başladı. Şu anda tartışmaların hedefinde olan ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile sorunlar yaşadığı iddia edilen Mustafa Cengiz'in karşısında aday olarak seçimlere gireceğini açıklayan Metin Öztürk seçim öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray kulübünü yönetmeye aday olan Öztürk yönetim kurulunda yer alan kişilerin derneğe faizsiz borç vereceklerini belirterek bu sayede Florya tesisklerini Kemerburgaz'a taşıyacaklarını, taşınma sonrası Florya'dan çıkacaklarını söyledi. 

GALATASARAY FLORYA TESİSLERİ NE ZAMAN BOŞALTILACAK, EMLAK KONUT FLORYA ARAZİSİ ÜZERİNE KONUT PROJESİ YAPACAK MI?

Galatasaray'ı yönetmeye talip olan Öztürk seçilmesi durumunda yürüteceği projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Seçimi kazanmaları durumunda yönetim kurulunda yer alan kişilerin derneğe faizsiz borç aktarımı yapacaklarını belirten Öztürk elde edilen bu tutar ile Kemerburgaz'da bulunan arazi üzerine 8 aylık süreçte 4 antreman sahası yapacaklarını dile getirdi. 

Öztürk "Kemeburgaz'ta ilk etapta küçük bir dinlenme alanı yapacağız. Çünkü projenin tamamı bu ekonomik koşullarda 3 seneden önce tamamlanamaz ve bizimde şu anda o kadar büyüklükte bir paramız yok. Muhteşem bir tesis yapabilmemiz için 1 milyar lira yeni kaynağa sahip olmanız gerekiyor. Biz şampiyonluk ideallerinden vazgeçmeden kaynaklarımızı borç azaltmaya kullanacağız.

Kemerburgaz'da belirtilen alanda antrenman sahasını yaptığımızda Florya'yı boşaltalacağız. Florya arazisini Emlak Konut ile değerlendireceğiz ve yaklaşık 100 milyon dolar gelir sağlayacağız. Bunun yanı sıra stadın 5 yıllık isim hakkı ile forma tedarikçisinden toplamda 1,5 milyar lira civarında gelir oluşturacağız" diyerek bu tutar üzerinden elde edecekleri faizler ile de 2,1 milyar liralık banka borçlarını kapatacaklarını söyledi. Bankalara olan borçları kapatmaları durumunda 300 milyon liralık yıllık faiz yükünden kurtulacaklarını belirten Öztürk bu rakam ile kulübü döndüreceklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)