Giresun'a Kamp Kuran Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 550 Konut Müjdesi!

Giresun'un Dereli ilçesinde gerçekleşen tarihi sel felaketi sonrasında mağdur vatandaşların yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Giresun'a Kamp Kuran Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 550 Konut Müjdesi!

Giresun'un Dereli ilçesinde gerçekleşen tarihi sel felaketi sonrasında mağdur vatandaşların yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. İlçe merkezinde çok büyük bir yıkım yaşanırken Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum caddelerdeki tahliye işlemlerini bizzat yönetiyor.

Giresun'un Dereli ilçesinde geçtiğimiz hafta sonunda gerçekeleşn sel felaketi nedeniyle vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İlçe merkezinde meydana gelen büyük tahribatın ortadan kaldırılması ve caddelerle sokakların normal görünümüne kavuşturulması için yoğun bir çalışma yapılıyor.BAKAN KURUM GİRESUN'A KAMP KURDU!Dereli ilçesinde sel felaketinin izlerinin silinmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bizzat yönetiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Giresun'a giden Bakan Kurum ekibiyle burada adeta kamp kurdu.MAĞDUR OLAN VATANDAŞLARA EV VE KİRA YARDIMIDereli ilçesinde hasar gören binalar sırasıyla yıkılmaya devam ediliyor. Yıkım çalışmalarını da takip eden Bakan Murat Kurum gerçtiğimiz günlerde burada mağdur olan vatandaşlara müjde vermiş ve TOKİ tarafından yeni bir konut projesine hemen başlandığını duyurmuştu. Evleri zarar gören vatandaşlar bu yeni projede konut sahibi olacaklar arada geçen sürede ise yine devlet tarafından bu mağdur vatandaşlara kira yardımında bulunulacak.VATANDAŞIN SORUNLARINA HIZLI ÇÖZÜM!Tahliye çalışmalarını yöneten Bakan Murat Kurum bugün caddelerin tahliyesi sırasında dereye akması gereken suyun ulaşabilmesi için talimat vererek kanallar açtırdı. İki saat süren çalışma sonucunda su dereye ulaşarak caddede biriken su tahliye edilmiş oldu. Ayrıca Bakan Kurum esnaflarla ve vatandaşlarla da yakından ilgileniyor. Yaşanan mağduriyetler için kurmaylarına direktifler veren Bakan Kurum hızlı hareket edilmesini sağlaması nedeniyle vatandaşların takdirini topladı.550 KONUT YAPILACAKGiresun'un Dereli ilçesinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Murat Kurum, “Bölgedeki vatandaşlarımız için 200'ü tek katlı ve yanlarında ahırı olan köy evi olmak üzere 550 konut inşa edeceğiz. Bu konutların ihalesini Eylül ayında yapacağız ve en geç 2021 yılının ilk yarısında tamamlayacağız. Dere kenarında olan evlerin yıkımı da yapılarak bu alanlara yürüyüş yolları ve çeşitli sosyal donatılar inşa edilecek. Dereli ilçesini kısa sürede eski haline döndüreceğiz.” ifadelerini kullandı.Emlak365.com


Yorumlar (0)