Görenler hayran kalacak, banyonuzdan çıkmak istemeyecek! Küçük banyo tasarımları

Banyo dekorasyon fikirleri arayan kişilere 2022 trendleri geldi. Banyolarda bu sene bambaşka havalar estirecek yeni dekorasyon fikirleri ve önerileri...

Görenler hayran kalacak, banyonuzdan çıkmak istemeyecek!

Evinde yapacağı küçük dokunuşlar ile bambaşka bir hava estirmek isteyen kişilere banyo dekorasyon önerileri geldi. Geniş banyoya sahip olan kişiler için dekorasyon önerileri daha etkin şekilde sunulurken ne yazık ki küçük banyo için dekorasyon konusunda daha seçici davranmak gerekmektedir. 

Banyodaki alanın küçük olması nedeniyle dekorasyon ürünlerinin seçiminde sadece görsel değiş işlevsellik de devreye girmeli, her objenin bir amacı ve kullanım yeri olmalıdır. Aksi takdirde zaten küçük olan alan daha da daralacak, hem de kalabalık görünecektir. 

KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU İÇİN EN ŞIK ÖNERİLER! 

Küçük banyolarda dekorasyon yaparken işin püf noktası her alana sihirli dokunuşlar yapabilmektir. Dekorasyonda alanın küçük olması nedeni ile her alan kullanılmalı, özellikle de duvarlar ve raflar kurtarıcınız olacaktır. 

Görenler hayran kalacak, banyonuzdan çıkmak istemeyecek! Küçük banyo tasarımları

Banyonuzda klozet varsa onun üzerine raf ya da küçük dolap tercih edilmeli bu alan ekstra depolama alanı olarak kullanılmalıdır. 

Görenler hayran kalacak, banyonuzdan çıkmak istemeyecek! Küçük banyo tasarımları - Resim : 2

Alan küçük olduğu için banyo dolabı da buna göre tercih edilmeli, kesinlikle geniş ve büyük dolaplardan uzak durulmalı, mümkün olduğunca küçük ve dar dolaplar tercih edilerek alan olduğundan daha büyük gösterilmeye çalışılmalıdır. 

Görenler hayran kalacak, banyonuzdan çıkmak istemeyecek! Küçük banyo tasarımları - Resim : 3

İmkan varsa depolama alanı gömme dolap olarak tasarlanmalı çamaşır makinesi tezgahın altında yer almalı, banyo fayansı açık renk seçilmeli, böylelikle ortam aydınlık tutulmalıdır. Alan küçük olduğu için gereksiz büyük yapay çiçek kullanımı tercih edilmemeli, sadece süs amacı ile kullanılan ve başka işlevi olmayan dekoratif objeler kullanılmamalıdır. 

SONRAKİ HABER