Halk GYO 9 Ayda 31 Milyon Liralık Net Kar Açıkladı!

Halkbank iştirakleri arasında yer alan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2020 yılının Ocak ve Eylül ayları arasını kapsayan yılın ilk 9 aylık döneminin finansal verilerini açıkladı.

Halk GYO 9 Ayda 31 Milyon Liralık Net Kar Açıkladı!

Halkbank iştirakleri arasında yer alan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2020 yılının Ocak ve Eylül ayları arasını kapsayan yılın ilk 9 aylık döneminin finansal verilerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre 2010 yılında kurulan Halk GYO yapmış olduğu başarılı yatırımlar ile sektörün önce şirketleri arasına katılmayı başardı.

Halk GYO tarafından 2020 yılının 3. çeyreğine ilişkin finansal veriler açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Halkbank tarafından 2010 yılında kurulan Halk GYO başarılı yatırımlarla yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. HALK GYO 2020 YILININ İLK 9 AYINDA 31 MİLYON LİRALIK NET KAR AÇIKLADI! Açıklanan rakamları değerlendiren Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan pandemi nedeniyle konut taleplerinin ertelenmesine rağmen bankalar tarafından başlatılan konut kredisi kampanyalarının sektörü canlı tuttuğunu belirterek “Mevcut projelerimizde konut satışlarının hız kazandığı bu dönemde, yeni projelerimizin inşaat süreçleri de sorunsuz ilerledi. Bu süreçte şirketimizin konut satış ve düzenli kira gelirleri ile finansal gelirlerden oluşan toplam hasılatı, 132 milyon TL’ye yükseldi.Kampanyalar kapsamında gerçekleştirdiğimiz satışlar ile birlikte konut satış gelirimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 107 oranında artış gösterdi. İzmir’de Teknik Yapı işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Evora  İzmir  projemizde satılan konut sayısı 338 adete ulaşırken, mali tablolarımızda etkisini şimdilik finansman ve satış pazarlama giderlerinde artış olarak kaydetsek de, ilerleyen mali dönemlerde bu satışların da karlılığımıza olumlu etkilerini göreceğiz" diyerek açıklanan rakamın artmaya devam edeceğini dile getirdi.Halk GYO olarak her zaman verimli yatırımlar yapmaya devam edeceklerini belirten Karan sektörün nabzını tutmaya ve tüketici taleplerini yakından takip edeceklerini dile getirdi.Emlak365.com


Yorumlar (0)