EMLAK HABERLERİ

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan Duyurdu: Çukurova Bölgesel Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

Bölge için büyük önem taşıyan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi son durumu ve açılış tarihi hakkında bilgi verdi.

Bölge için büyük önem taşıyan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi son durumu ve açılış tarihi hakkında bilgi verdi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan katılmış olduğu AK Parti Mersin İl Başkanlığı’nın 7.Olağan İl Kongresinde önemli açıklamalarda bulundu. 

Bölge ekonomisi için büyük bir öneme sahip olan dev proje ne yazık ki ihale sürecinde yaşanan sorunlar nedeni ile sekteye uğramış ve gecikmeler yaşanmıştı. Konu hakkında son açıklama ise Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapıldı. 

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI PROJESİ SON DURUM NE, NE ZAMAN BİTECEK?

Bölgeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan “Çok beklediğinizi biliyorum, sürecin uzadığını biliyorum, artık bu işi tamamlamakta kararlıyız. Alt yapı yatırımları bitti, üst yapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. Bize olan sözü şu, 2022 yılı mart ayı itibariyle Allah’ın izni ile Çukurova Havalimanı’nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz” diyerek projede gecikme yaşandığını, ancak projeyi bitirmekte kararlı olduklarını vurguladı. 

Yüklenici firma tarafından çalışmaların 2 hafta içerisinde başlanacağı müjdesini veren Bakan Elvan yeni firma tarafından verilen söz ile projenin önümüzdeki yıl en geç Mart ayına kadar bitirileceğini söyledi. Çukurova bölgesine olan dev yatırımları sürdümekte kararlı olduklarını belirten Hazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan bölge ekonomisi için büyük öneme sahip olan Sorgun Barajı, Aksıfat Barajı, Aydıncık Barajı ve Pamukluk Barajını da bu yıl tamamlayacaklarını dile getirdi.

 Çeşmeli-Taşucu Otoyolu ihalesi için son aşamaya geldiklerini belirten Bakan Elvan Liman-Hal Köprülü Kavşağını tamamladıklarını, Bekirde Köprülü Kavşağı için ise önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağını duyurdu. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir