Hazineye Ait Devletten Satılık Arsa, Arazi Nisan Ayı İlanları Yayımlandı

Kamu kurumlarına ait olan arsa ve araziler için yeni satış duyuruları yayımladı. Nisan 2021 döneminde yapılacak olan satışlar için ilan edilen güncel duyuruları derledik.

Hazineye Ait Devletten Satılık Arsa, Arazi Nisan Ayı İlanları Yayımlandı
Hazineye ait olan arsa ve araziler satışa çıkarıldı. Farklı il ve ilçelerde yer alan arsalar için yayımlanan duyurular ile çok sayıda kamu kurumu, kendisine ait olan bu gayrimenkulleri ihale ile satacak. Nisan ayının ilk günlerinde yayımlanan ihale ilanlarına dair liste ve satışların nasıl olacağına ilişkin ayrıntıları paylaşıyoruz.

ARSA SATIŞ İLANLARI - NİSAN 2021 DUYURULARI

Devlet kurumlarına ait olan arsalar veya diğer taşınmaz gayrimenkuller ihale ile satılıyor. Düzenlenecek ihale işlemleri için kurumlar hem online platformlardan satışlar için özel duyurular yayımlıyorlar hemde satışlara dair şartname yayımlıyorlar.

İhale şartnamelerinde gayrimenkullerin satışlarına dair belirlenen muhammen bedeller, muhammen bedeller üzerinden başvurular için ödenmesi gereken geçici teminat bedelleri, ihalenin ne zaman ve hangi saatte gerçekleştirileceğine dair bilgiler ve ihale başvuru evrakları yer alıyor.

BAŞVURULAR İÇİN KURUMLARA GİDİLMESİ GEREKİYOR

Arsa veya arazi alımları için kişilerin kurumlara gitmeleri gerekiyor. İhale başvuruları için kurumlar yayımladıkları şartnamenin alınması gerekli kılıyorlar.

İhale şartnameleri satılık gayrimenkul ilanı yayımlayan kamu kurumunun emlak birimi, ihale birimi aracılığıyla alınabilir. İhale şartnamesinde ihaleye katılacak olanlara dair talep edilen koşullar ve satışa dair tüm bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler kapsamında satışlara başvuru yapılır.

NİSAN AYI GÜNCEL LİSTESİ

Yayımlanan son duyurular kapsamında Nisan ayında arsa, arazi, tarla ve benzerin gayrimenkul satışlarına dair liste şu şekilde;

İHALE İLANLARINA NASIL ULAŞIRIM?

Satılık arsa, arazi ihale ilanlarına ulaşmak için belediyelerin veya diğer kurumların web sitelerini inceleyebilirsiniz. Bunun dışında il milli emlak müdürlüklerinde de bu duyurular yayımlanır. Ayrıca Resmi İlan Portalı - Basın İlan Kurumu kamu kurumlarının satılık gayrimenkul ilanlarını toplu halde yayımlamaktalar.
Yorumlar (0)