Hazineye Ait Konut Alanı İmarlı Arsa Satışı Yapılacak! Fiyat Tablosu

Hazineye ait olan gayrimenkul satış ilanları Mart 2021 döneminde devam ediyor. Emlak365.com olarak kamu kurumlarının yayımladıkları gayrimenkul satış veya kiralık ihale ilanlarını duyurmaya devam ediyoruz.

Hazineye Ait Konut Alanı İmarlı Arsa Satışı Yapılacak! Fiyat Tablosu
Hazineye ait olan gayrimenkul satış ilanları Mart 2021 döneminde devam ediyor. Emlak365.com olarak kamu kurumlarının yayımladıkları gayrimenkul satış veya kiralık ihale ilanlarını duyurmaya devam ediyoruz. Bu haberimizde de Konya'da satışa çıkarılan taşınmaza dair detayları aktarıyoruz.

KONUT İMARLI ARSA SATIŞA ÇIKARILDI

İhale başvuru duyurusunda satışı yapılacak olan gayrimenkulün tüm özellikleri aktarıldı. Konya ili Çumra İlçesi Arıkören mahallesinde bulunan arsa satışları İlçe Milli Emlak Şefliği tarafından gerçekleştirilecek. Mart ayı içerisinde başvuruları alacak olan kurum daha sonra ihale başvurusu bulunan istekliler için açık artırma düzenleyecek. Açık artırma sonrasında en yüksek teklifi verenler, arsaları almaya hak kazanacak.

Satışa Çıkarılan Gayrimenkul Özellikleri

Satışa çıkarılan gayrimenkuller konut alanı imarlı arsa konumunda. Arsaların büyüklükleri 4 bin 18 metrekareden 6 bin 629 metrekare arasında değişiyor. Satışı yapılacak arsaların sayısı 11 olarak ilan edildi. Arsalar için talep edilen muhammen bedeller 123 bin TL'den başlıyor. Fiyatlar arsanın konumuna ve büyüklüğüne göre 201 bin TL'ye kadar ulaşıyor.

Fiyat Tablosu

Konya ili Çumra İlçesi Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan muhammen fiyat tablosu ve arsaların büyüklüklerine ilişkin ayrıntılar.İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Milli Emlak Şefliği söz konusu arsa satışları için başvuru kılavuzu yayımladı. İhaleye ilişkin ayrıntılar ilk olarak Milli Emlak Müdürlüğünün sitesinden öğrenilebilir. İhaleye katılacak olanlar Çumra İlçe Milli Emlak Şefliğinden ihale şartnamesini alacaklar. Arsalar için belirlenen geçici teminat bedellerini ödeyecek olan vatandaşlar, daha sonra şartnamede ilan edilen tüm evraklarla başvurularını yapabilecekler.

Başvuru işlemleri ister şahsen ister posta yoluyla yapılacak. Kurum posta yoluyla başvuruda bulunacaklara uyarıda bulundu. "Teklifler posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderilebilir.Posta ile gönderilen tekliflerin ilanda belirtilen ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması şarttır. Postayla gönderilen teklifler son ve kesin teklif olarak kabul edilecektir. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır."

İHALE TARİHİ

11 adet konut alanı imarlı arsa satışı için ihale işlemleri 16 Mart tarihinde yapılacak. Sabah saatlerinde başlayacak olan ihale işlemleri aynı gün öğleden sonra devam edecek. Konut alanı imarlı arsa satışları düzenlenecek ihale işlemlerine katımak isteyecekler başvurularını ihale tarihinden önce kuruma iletecekler.
Yorumlar (0)