Hırsızlar Binalara Dadandı, Yeni Hedef Apartman Korkulukları

Hırsızlar her geçen gün biraz daha arsızlaşmaya devam ederken yapılan hırsızlıklar artık bu kadarı da olmaz dedirtiyor.
Hırsızlar Binalara Dadandı, Yeni Hedef Apartman Korkulukları

Hırsızlar her geçen gün biraz daha arsızlaşmaya devam ederken yapılan hırsızlıklar artık bu kadarı da olmaz dedirtiyor.

Gündüz vakti yapılan hırsızlıklar akıllara durgunluk verirken yaşanan olayların bir numaralı nedeni ise ne yazık ki yakalanan hırsızların kısa sürede serbest bırakılması gösteriliyor. Yani polis hırsızı yakalasa da hırsızlar kısa sürede hemen serbest bırakılıyor ki bu da hırsızların cesaretlenmesine neden oluyor. Hırsızların yeni hedefi ise apartman korkulukları ve kapıları oldu.Kolay para kazanmanın yollarını arayan hırsızlar apartmanların korkulu rüyası oldu. Apartmanların önüne yapılan korkulukları çalmaya başlayan hırsızlar milyonlarca liralık zarara neden olurken hırsızların güvenlik kamerası olan binalarda bile korkusuzca apartman korkuluklarının çalınması büyük tepkilere neden oldu.

Alüminyum Korkuluklar Hırsızlar Tarafından Satılıyor

Apartmanlarda yer alan alüminyum korkuluklar ne yazık ki hırsızlar tarafından oldukça ucuz fiyatlarla hurdacılara satılıyor. Apartmanların yaptırmış oldukları fiyatların nerede ise dörtte biri fiyatına hırsızlar tarafından satılan korkuluklar nedeni ile bina sakinleri mağduriyet yaşarken hırsızların gündüz vaktinde dahi korkusuzca binalara saldırması büyük tedirginlik yarattı.

Eskiden güvenlik kamerası olan binalardan çekinen hırsızların artık nerede ise güvenlik kameralarına el sallayarak hırsızlık yapmaları büyük tepki çekerken binaların yaşanan hırsızlık olaylarına karşılık kendi güvenlik önlemlerini almaya çalıştıkları öğrenildi. Apartmana giren hırsızlar artık binalarda yaşayan kişilerin de büyük korkular yaşamasına neden oluyor. Apartmanların yanı sıra kamu binaları da hırsızların hedefi haline gelirken kamu binalarının dışında yer alan demir korkuluklar ve alüminyum korkulukların defalarca hırsızlar tarafından çalındığı açıklandı. Kaynak: emlak365.com