Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat: Mecliste Yasa Teklifi İçin Mesai Başlıyor! Hobi Bahçeleri Yıkılacak Mı?

Hobi bahçesi olanların kaderini yakından etkileyecek olan kritik hafta başlıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere başlayacak. Peki, hobi bahçeleri yıkılacak mı, hangi hobi bahçeleri yıkılacak, yasa teklifinde son durum ne, yıkım kararı iptal edilecek mi?

Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat: Mecliste Yasa Teklifi İçin Mesai Başlıyor! Hobi Bahçeleri Yıkılacak Mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere başlayacak. Alt komisyondan geçen yasa teklifi bu sefer milletvekilleri tarafından genel kurul bünyesinde görüşmeye açılacak. 

HOBİ BAHÇELERİ YASASI / KANUN TEKLİFİ HAKKINDA SON DURUM NE?

20 Ekim 2020 Salı günü yani yarın toplanacak olan TBMM Genel Kurulu 15:00 itibari ile başlayacak oturumda Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere başlayacak. Geneli üzerindeki görüşmelerin tamamlandığı kanun teklifi hakkında maddeler üzerinden görüşmelere geçilecek. 

Kanun teklifinin sunulduğu şekilde kabul edilmesi durumunda tarımsal amaçlı araziler başka hiçbir amaç için kullanılamayacak. Bu tip arazilerde tarımsal amaçlı arazi kullanım plan ve projelerine uyulması kanunlarla zorunlu hale getirilecek. 

HOBİ BAHÇELERİ YIKILACAK MI?

Yapılacak düzenleme ile beraber tarım arazisi üzerine yapılan hobi bahçeleri kanun teklifi yasalaştığı anda yıkılacak. Hobi bahçesi hakkında yıkım kararı çıkan kişilere aynı anda para cezası uygulanacak. Para cezasına rağmen yıkılmayan hobi bahçeleri ise tüm masrafları sahipleri tarafından karşılanmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yıkılacak. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurmaylarına talimat verildiği ve kanun teklifi içerisinde yer alan hobi bahçesi düzenlemesinin iptal edileceği iddiaları da bulunuyor. İlgili haberi okumak için TIKLAYINIZ... 

Emlak365.com

Yorumlar (8)
Krm 4 ay önce
Hobi bahçeleri tarım alanlari talan etmek için yasalarin arkasından yapilan birşey. Adi üzerine tarım alanı. İçine ev kondurup alt yapisi elekt su baglatip yaşanacak yer değil. Yasalar herkes için eşit olmalı. En kısa surede meclisten gecip yıkılması.
harun 4 ay önce
hobi bahçeleri yıkılmasın
Cengiz 3 ay önce
Yıkılmasın
tss 4 ay önce
hani cumhurbaşkanı ertelemişti.hobi bahçeleri yıkılmasın
Mehmet baglicak 4 ay önce
Nedemek hobi bahcelerini yikmak reis var reis
Son savaşçı 4 ay önce
Tarim arazileri uzerine kaçak yapi hepsi yikilir inşAllah
EMİNE 4 ay önce
Hobi bahçesi için bile çalışan meclis neden hayvan hakları ve katil belediyeler için çalışmaya zahmet etmiyor acaba
ahmet 3 ay önce
Yıkılması gerekli hobi bahcesi degil bunlar gecekondu altyapı yok ruhsat yok cevre kirliligi