İBB Başkanı İmamoğlu Açıkladı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Ait Gayrimenkuller İçin Kira ve Ecrimisil Ödemeleri Ertelendi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB olarak pandemiyle mücadele konusunda vatandaşlara sağlayacakları destekleri açıkladı.

İBB Başkanı İmamoğlu Açıkladı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Ait Gayrimenkuller İçin Kira ve Ecrimisil Ödemeleri Ertelendi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB olarak pandemiyle mücadele konusunda vatandaşlara sağlayacakları destekleri açıkladı. Yapılan açıklama kapsamında mülkiyeti İBB yönetimine ait olan gayrimenkuller için kira ve ecrimisil ödemeleri ertelendi, faaliyette bulunamayan işletmelerden bu dönem için kira bedeli istenmeyeceği ilan edildi. Detaylar haberimizde...

Koronavirüs salgını nedeni ile yaşanan ekonomik dalgalanma en çok zorunlu kısıtlama kararlarından etkilenen vatandaşlar ve esnafı zorlamıştı. Özellikle de işyerleri kapatılan küçük esnaf devam eden kira ödemeleri nedeni ile büyük bir sıkıntıya düşmüştü. Konu hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni açıklamalarda bulundu. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİRA VE ECRİMİSİL ÖDEMELERİ İLE İŞLETMELERİN KİRA BEDELLERİ İÇİN ERTELEME KARARI ALDI! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "İBB olarak, pandemiye karşı mücadele eden sağlık çalışanlarımız, ekonomik zorluk çeken vatandaşlarımız, kiracılarımız ve bu zorlu süreçteki ihtiyaç sahipleri için dayanışma önlemlerimizi açıklıyoruz. Bu süreci hep birlikte dayanışma ile aşacağız, İBB her zaman yanınızda olacak" sözleri ile verilecek olan destekleri açıkladı. 

Yapılan açıklama kapsamında alınacak olan önlemler şu şekilde sıralandı;31 Mart 2021 tarihine kadar tüm sağlık çalışanlarına ücretsiz İSPARK ve toplu taşıma kullanma imkanı, İBB'ye ait olan gayrimenkullerde kira ve ecrimisil ödemelerinin kısıtlamalar süresince ertelenmesi, ertelenen kiralara gecikme faizi uygulanmadan tahsil edilmesi. Faaliyetine pandemi nedeni ile ara vermek zorunda olan işletmelerden bu döneme ilişkin kira bedelinin alınmaması, Bayrampaşa Otogarında yer alan ticari işletmelerin kısıtlama boyunca kiralarının yüzde 50'sinin tahsil edilmesi, yılbaşında yapılacak olan fiyat artışının 1 Nisan tarihine ertelenmesi, İhtiyaç sahibi kişilere pandemi döneminde sosyal destek kapsamında gıda kolisi yardımı yapılması, 20 bin ihtiyaç sahibine alışveriş kartı dağıtılması, Sokakta yaşayan kişiler İBB'ye ait kapalı ve korunaklı alanlarda bakım desteği, Toplu taşıma hizmetlerine sokağa çıkma yasağı dönemleri haricinde tam kapasite ile çalışma, Sokak hayvanlarına kısıtlama dönemlerinde mama desteği sağlanacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)